اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

آغاز جنب و جوش در بازار اجاره مسکن

آغاز جنب و جوش در بازار اجاره مسکن
آغاز جنب و جوش در بازار اجاره مسکنReviewed by جمشید رحیمی ایرا on May 19Rating: 5.0آغاز جنب و جوش در بازار اجاره مسکنآغاز جنب و جوش در بازار اجاره مسکن در حالی مرکز آمار ایران از افزایش متوسط ۹ درصدی اجاره بها در زمستان پارسال نسبت به زمستان سال ۹۳ خبر داده که به گفته

آغاز جنب و جوش در بازار اجاره مسکن

در حالی مرکز آمار ایران از افزایش متوسط ۹ درصدی اجاره بها در زمستان پارسال نسبت به زمستان سال ۹۳ خبر داده که به گفته مشاوران املاک طی دو ماه اول امسال نرخ اجاره بها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش ریسک نیوز به نقل از تسنیم،حال و احوال بازار مسکن
اخیرا مرکز آمار ایران در گزارشی از افزایش ۹٫۵ درصدی اجاره بها در زمستان سال گذشته نسبت به زمستان سال ۹۳ خبر داد.بر این اساس میانگین مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌ های معاملات شهر تهران معادل ۱۹۸ هزار و ۱۵۳ ریال با میانگین مساحت ۷۵ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بود.
این میزان اجاره بها نسبت به فصل قبل از آن یعنی پاییز ۹۴ چهار درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن (زمستان ۹۳) ۹٫۵ درصد، افزایش داشته است.
تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نیز طی زمستان ۹۴ نسبت به فصل پاییز همان سال ۷٫۹ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل (زمستان ۹۳) ۱۹٫۴ درصد کاهش داشته است.
از سوی دیگر رئیس اتحادیه مشاوان املاک نیز دیروز از افزایش معاملات مسکن خبر داد و به تسنیم گفت: در فروردین امسال ۶۳۹۰ قرارداد خرید و فروش در شهر تهران و ۸۱۹۹ قرارداد اجاره ثبت شد، در حالی که در فروردین ۹۴ در خرید و فروش ۵۹۸۹ فقره و در اجاره ۷۳۱۸ فقره بوده است.
عقبایی افزود: در حوزه اجاره تا ۱۴ اردیبهشت ماه امسال ۷۷۶۲ قرارداد اجاره در تهران ثبت شد در حالی که مدت مشابه پارسال ۶۸۰۴ قرارداد داشته ایم.
مشاوران املاک سطح پایتخت نیز از افزایش صعودی قراردادهای اجاره بها خبر می دهند. یکی از مشاوران املاک مرکز تهران در این باره به تسنیم گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تعداد قراردادهای اجاره افزایش یافته و البته نرخ ها نیز بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
وی افزود: هنوز فصل جابجایی آغاز نشده است و با تعطیلی مدارس در خردادماه احتمالا نرخ اجاره بها تا ۵ درصد دیگر نیز افزایش می یابد.
بر اساس این گزارش رهن و اجاره بهای یک واحد ۴۰ متری واقع در ابوذر به ترتیب ۱۰ میلیون تومان و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است. رهن یک واحد ۱۰۰ متری نوساز واقع در دروس ۱۵۰ میلیون تومان و رهن و اجاره بهای یک واحد ۵۰ متری در آپادانا به ترتیب ۳۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است.
همچنین یک دستگاه آپارتمان ۱۲۰ متری واقع در ساعی از سوی مالک آن با رهن ۱۲۰ میلیون تومان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است.
یک مستاجر برای یک واحد مسکونی ۱۲۵ متری در سعادت آباد نوساز با تمام امکانات باید ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش و ماهانه ۵ میلیون تومان اجاره به موجر پرداخت کند. رهن و اجاره واحد ۶۵ متری واقع در استاد معین، واحد ۶۵ متری واقع در شارق شرقی و ۶۰ متری در ارامنه شرقی به ترتیب ۱۰ میلیون و یک میلیون تومان، ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ۵۵ میلیون و ۱۰۰۰ تومان تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ