اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

اعلام شرایط جدید معامله اوراق مسکن

اعلام شرایط جدید معامله اوراق مسکن
اعلام شرایط جدید معامله اوراق مسکنReviewed by مدیر سایت on Apr 2Rating:

اعلام شرایط جدید معامله اوراق مسکن

بعد از افزایش سقف وام مسکن زوجین در روزهای پایانی سال گذشته، فرابورس، شرایط جدید انتشار و معامله اوراق تسهیلات مسکن را اعلام کرد.
بعد از مصوبه ۱۱اسفند شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش وام مسکن زوجین به ۱۶۰‌میلیون تومان، متقاضیان استفاده از تسهیلات جدید منتظر اعمال تغییرات لازم در اوراق تسهیلات مسکن بودند.

تغییرات تازه نرخ سود وام مسکن

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، فرابورس با انتشار اطلاعیه‌ای در مورد افزایش سقف تسهیلات مسکن برای زوجین و تغییر نرخ سود آن، توضیح داد. در این اطلاعیه آمده است: براساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸٫۵درصد به ۱۷درصد کاهش یافته است.همچنین نرخ سود تسهیلات مشارکتی نیز ۲۱درصد تعیین شده است.

تغییر سقف تسهیلات در تهران و شهرستان‌ها

براساس اطلاعیه فرابورس سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن برای زوجینی که تاریخ عقد آنها از اول فروردین‌۸۵ و بعد از آن باشد (مشروط به عدم‌استفاده از تسهیلات طرح ۹۲) از ۵۰۰ریال به سقف‌های جدید افزایش پیدا کرده است، به‌طوری که سقف تسهیلات برای هر پلاک ثبتی در تهران ۱۰۰میلیون تومان و در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر ۸۰میلیون تومان است که در این صورت اوراق مورد نیاز برای تهران ۲۰۰برگه و برای شهر‌های بالای ۲۰۰هزار نفر ۱۶۰برگه و برای سایر مناطق شهری که ۶۰میلیون تومان برای هر پلاک ثبتی است، ۱۲۰برگه
است.
سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰میلیون تومان و در مراکز استان‌های بالای ۲۰۰هزار نفر ۵۰میلیون تومان است که تعداد اوراق مورد نیاز در تهران ۱۲۰ورقه و در مراکز استان‌ها ۱۰۰ورقه است.

شرایط استفاده از اوراق تسهیلات مسکن

استفاده از سقف‌های تسهیلاتی مذکور از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادرشده از نمادهای « آبان ۹۴» و بعد از آن امکان پذیر است. پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادر شده در نمادهای مهر۹۴ و قبل از آن صرفا تا سقف‌های تسهیلات قبلی (۵۰میلیون تومان برای زوجین و ۳۵میلیون تومان برای سایر اشخاص) امکان پذیر خواهد بود.
متقاضیان می‌توانند از طریق خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به تعداد مورد نیاز در نمادهای آبان۹۴ به بعد، خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن قبلی در نمادهای مهر۹۴ و قبل از آن تا سقف‌های تسهیلات قبلی ۳۵۰میلیون ریال برای هر یک از زوجین، خرید مابه‌التفاوت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن جدید در نمادهای « آبان ۹۴»‌ و بعد از آن و همچنین پرداخت ۲فقره تسهیلات برای خرید یک واحد مسکونی توسط زوجین مستلزم خرید ۶دانگ یک واحد مسکونی از سوی زوجین است، از این مزایا بهره‌مند شوند.

اعلام شرایط جدید معامله اوراق مسکن

اعلام شرایط جدید معامله اوراق مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ