اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

بازار مسکن شب عید، گران نشد

بازار مسکن شب عید، گران نشد
بازار مسکن شب عید، گران نشدReviewed by مدیر سایت on Mar 16Rating:

بازار مسکن شب عید، گران نشد

سومین سال رکود بازار مسکن هم تمام شد و رونق به بازار نرسید، حال کارشناسان معتقد هستند سال ۹۵ سال خیز خروج رکود از بازار مسکن است و سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه تحریک تقاضا در بازار جواب می‌دهد….
و اواخر نیمه اول سال آینده، زمان شروع دوره رونق خواهد بود اما به طور سنتی با رسیدن به روزهای پایانی سال میزان معاملات مسکن هم مانند هر فروش هر محصول دیگری در بازار افزایش می‌یابد که اسفند امسال نسبت به دو سال رکود گذشته میزان معاملات تا حدودی افزایش یافته اما هنوز به دوران طلایی سال‌های ۸۵ تا ۸۹ نرسیده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرصت امروز ، معمولا بازار شب عید مسکن از اواسط بهمن ماه شروع و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد و میزان معاملات با کمی افزایش قیمت در این بازه زمانی به طور جهشی بالا می‌رود. هر چند که با توجه به رکود عمیق بازار مسکن در طول دو سال گذشته، خانه از خرید آخر سال جا ماند اما گفته می‌شود اسفند ماه امسال میزان معاملات نسبت به اسفند ماه سال گذشته درصدی افزایش یافته است.
افزایش معاملات بدون افزایش قیمت
یکی از تفاوت‌های خرید شب عید بازار مسکن امسال نسبت به سال‌های گذشته افزایش معاملات مسکن بدون افزایش قیمت و همچنین افزایش عرضه واحد‌های مسکونی نوساز بوده است، هر چند که این افزایش عرضه می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای عدم افزایش قیمت باشد اما کارشناسان معتقد هستند حباب بازار مسکن تخلیه شده و کشش افزایش قیمت را ندارد مگر اینکه با کمبود عرضه مواجه شود.
ایرج رهبر، کارشناس اقتصاد مسکن در گفت و گویی با بیان اینکه افزایش معاملات نوروزی مسکن بسیار جزئی بوده و نمی‌تواند نشانه و علامتی از رونق باشد، گفت: تا زمانی که ساختار اقتصاد کلان تغییری نداشته باشد یا دولت برای بخش مسکن به طور جداگانه و ویژه تدبیری نیندیشد نمی‌توان انتظار خروج از رکود را داشت اما وضعیت بازار اسفند ماه سال جاری بهتر از دو سال گذشته است و نکته حائز اهمیت اینکه این افزایش معاملات در اسفند ماه قدرت افزایش قیمت در بازار را نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ