اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

بازگشت بازار مسکن به روزهای پررونق

بازگشت بازار مسکن به روزهای پررونق
بازگشت بازار مسکن به روزهای پررونقReviewed by مدیر سایت on Oct 24Rating:

بازگشت بازار مسکن به روزهای پررونق

افزایش قیمت مسکن در نیمه دوم سال جاری به میزان تورم موجود در اقتصاد بستگی دارد و زمان آن است که در نیمه دوم سال ۹۴ که از رکود اولیه آن سه سال می‌گذرد، افزایش قیمتی را در این حوزه شاهد باشیم و علاوه بر این نیز شاهد رونق بازار در نیمه اول سال نیز خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار “ایران فایل” ؛ دو سالی است که مسکن در رکود به سر می‌برده و کشور تورم بالایی را تجربه کرده است بنابراین از آنجایی که معمولاً بخش مسکن بعد از دو تا سه سال که در رکود به سر می‌برد، افزایش قیمت را تجربه می‌کند، احتمال افزایش در نیمه دوم سال بالاست.
بر همین اساس ؛ به نظر می‌رسد با توجه به اتفاقات و افزایش وام خرید مسکن، زمان آن است که در نیمه دوم سال ۹۴ که از رکود اولیه آن سه سال می‌گذرد، افزایش قیمتی را در این حوزه شاهد باشیم و علاوه بر این نیز شاهد رونق بازار در نیمه اول سال نیز خواهیم بود.
همچنی تاثیر مذاکرات هسته‌ای باعث می‌شود بازار ارز و طلا در نیمه دوم سال جاذبه‌اش را از دست بدهد و نقدینگی‌اش به سمت بازار مستغلات حرکت کند. این اتفاقات باعث رونق بازار کشور در نیمه اول سال و افزایش قیمت مسکن در نیمه دوم سال خواهد شد.
البته این افزایش قیمت نه اینکه در حد بالایی باشد اما احتمال می‌رود ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت‌ها را تغییر دهد.
در این میان بنگاه‌های املاک از جمله گروه‌هایی هستند که بازار مسکن را از اوایل سال آینده پررونق توصیف می‌کنند و معتقدند که بازار مسکن با تحولاتی از ماه‌های آینده سال روبه‌رو می‌شود. این اظهارنظرها نگرانی‌هایی را برای بخشی از متقاضیان به وجود می‌آورد، زیرا همیشه رونق در بازار مسکن مساوی با افزایش قیمت بوده است، بنابراین احتمال می‌دهند که بازهم قدرت خرید آنها کاهش پیدا کرده و قیمت‌ها سیرصعودی بیابند.
به گزارش خبرنگار “ایران فایل” قوی ترین موتور جستجوی املاک و مستغلات ؛هرچند برخی از کارشناسان معتقدند تا زمانی که دولت سیاست‌های خود را در بخش مسکن اجرایی نکند احتمال تغییر زیادی در بازار مسکن وجود ندارد اما تعدادی دیگر از کارشناسان بر این اعتقاد هستند که پس از یک دوره رکود، بازار مسکن به دوران پررونق خود باز می‌گردد که در این شرایط احتمال افزایش قیمت هم وجود دارد.
هرچند با قیمت‌های فعلی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران ورود به بازار صرفه ندارد و باید تغییراتی در این زمینه اتفاق بیفتد اما آنچه بیش از قیمت مهم است بازگشت رونق خواهد بود.
خانه‌هایی که ساخته می‌شوند به مشتری نیاز دارند و وقتی تقاضا در بازار باشد امکان فعالیت نیز وجود دارد. از این رو بیش از آنکه نگران افزایش قیمت‌ها باشیم باید به فکر خروج از رکودی بود که در چند سال گذشته بسیاری از صنایع کشور را با خود درگیر کرده است. با وجود تردید‌هایی که درباره افزایش قیمت خانه وجود دارد، خوشبینی حاصل از رونق بازار پس از چندین فصل رکود مداوم باعث شده نگاه‌ها به افق آینده روشن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ