اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

تغییر معیار قیمت مسکن از منطقه به کیفیت

تغيير معيار قيمت مسكن از منطقه به كيفيت
تغيير معيار قيمت مسكن از منطقه به كيفيتReviewed by جمشید رحیمی ایرا on May 17Rating: 5.0تغيير معيار قيمت مسكن از منطقه به كيفيتتغيير معيار قيمت مسكن از منطقه به كيفيت يك كارشناس مسكن گفت: ارزش‌گذاري خانه‌ها از كميت و منطقه احداث به سمت كيفيت و مارك در حال تغيير است.

تغییر معیار قیمت مسکن از منطقه به کیفیت

یک کارشناس مسکن گفت: ارزش‌گذاری خانه‌ها از کمیت و منطقه احداث به سمت کیفیت و مارک در حال تغییر است.
حامد رحیمی «مدیر برگزاری گردهمایی سازندگان و معماران ساختمان‌های مارک‌دار» افزود: صنعت ساخت و ساز در حال گذار از بی‌سلیقگی است و ورود سرمایه‌گذاران کوچک و بی‌تخصص برای مدت‌ها این باور را در بازار مسکن شکل داده بود که فروش هر واحد مسکونی باید دو برابر مبلغ ساخت آن بازگشت سرمایه داشته باشد و همین ادبیات نادرست باعث شد تا خانه‌های با عمر کمتر از ۱۰ سال نیز هم اکنون از لحاظ ایمنی و کیفیت در پایین‌ترین سطح خود باشند. وی ادامه داد: توجه به کیفیت ساخت و ساز و استفاده از مصالح مرغوب، علاوه بر تخصصی‌کردن صنعت ساخت و ساز باعث رقابت شرکت‌های بزرگ سازنده برای ارائه خانه هایی با استانداردهای جهانی خواهد شد.
وی، مهم‌ترین ویژگی ساختمان‌های مارک‌دار را تعامل این سازه‌ها با محیط زیست دانست و خاطر نشان کرد: در این خانه‌ها به بهینه کردن عایق‌ها در جهت مصرف حداقل انرژی و حتی تولید انرژی اضافی توجه ویژه‌ای شده است. رحیمی با بیان اینکه ارزش‌گذاری خانه‌ها از کمیت و منطقه احداث به سمت کیفیت و مارک در حال تغییر است گفت: زمانی متراژ و بزرگی یک ساختمان برای خریداران معیار ارزش بود درحالی که شاخصه‌های ارزش یک بنا به سمت کیفیت مصالح و شیرآلات، خلاقیت در معماری، اتلاف کم انرژی، میزان استحکام پایدار (حداقل ۵۰ سال) در برابر زلزله، سازگاری با محیط زیست و استفاده از تکنولوژی‌های جدید به ارزش‌گذاری یک خانه افزوده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ