اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

خروج مسکن از رکود پس از دوره پیش رونق

خروج مسکن از رکود پس از دوره پیش رونق
خروج مسکن از رکود پس از دوره پیش رونقReviewed by جمشید رحیمی ایرا on Jun 2Rating: 5.0خروج مسکن از رکود پس از دوره پیش رونقخروج مسکن از رکود پس از دوره پیش رونق رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان این که بازار مسکن برای خروج از رکود باید دوره پیش رونق را در نیمه نخست امسال

خروج مسکن از رکود پس از دوره پیش رونق

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان این که بازار مسکن برای خروج از رکود باید دوره پیش رونق را در نیمه نخست امسال تجربه کند گفت: تصور من این است که در شش ماه نخست شاهد تورم در حوزه مسکن و قیمت ها نخواهیم بود.
به گزارش تنگستان نما، حسام عقبایی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو پروسه تغییر قیمت ها در بازار مسکن را پروسه ای زمان بر دانست و عنوان داشت: باید در شش ماه نخست سال ۹۵، فرصت پیش رونق را تجربه کنیم که به فاز نخست خروج از رکود می انجامد. تصور من این است که در شش ماه نخست شاهد تورم در حوزه مسکن و قیمت ها نخواهیم بود.
وی افزود: در شش ماه دوم نیز با توجه به وضعیت بازار مسکن که بازاری مقاوم است و برخلاف دیگر بازارها که به شدت اثرپذیر هستند، ورود و هجوم نقدینگی کوتاه مدت نیست اتفاقی رخ نخواهد داد. در واقع در شش ماه دوم نیز تورمی که بتواند مردم ما را دچار نگرانی کند تا قدرت خرید کاهش پیدا کند، رخ نخواهد داد.
عضو کانون سراسری انجمن انبوه سازان نیز با انتقاد از طرح فروش اقساطی مسکن این طرح را با ضرب المثل با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود، مقایسه کرد و ادامه داد: وظایفی که مدیران اقتصادی دولت در رابطه با مسکن باید انجام دهند در کل دنیا اصل ساده ای است؛ مسکن به عنوان سد شکن اقتصاد و تورم از مشوق هایی برخوردار می شود ولی در کشورمان این موضوع انجام نمی شود. اگر به تمام مصوبات در این حوزه نگاه کنیم، مشاهده می کنیم وضعیت مان بلاتکلیف است، زیرا افراد نمی دانند خانه بخرند یا نخرند و سرمایه گذاری کنند یا سرمایه گذاری نکنند.
سلطانی تصریح کرد: کاری که آقای آخوندی باید انجام می داد و انجام نداد، این بود که باید صنعت اجاره داری را در ارتباط با بخش خصوصی انجام دهد، موضوعی که در دنیا به عنوان یک صنعت درآمدزا مطرح است. اگر بتوانیم اجاره را تعدیل کنیم و بالا نبریم، تاثیر زیادی بر خرید و فروش مسکن خواهد گذاشت.
وی به قانون اجاره داری در طرح ساماندهی مسکن اشاره داشت و عنوان کرد: دولت زمین را نمی فروشد و سازنده زمین را می سازد و بعد پولش را می دهد. سازنده نیز موظف است پنج سال به اقشار نیازمند اجاره دهد. این اولین کاری است که باید انجام شود و مشخص نیست چرا انجام نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ