اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

دلیل افزایش قیمت مسکن در مهر ماه چیست؟

دلیل افزایش قیمت مسکن در مهر ماه چیست؟
دلیل افزایش قیمت مسکن در مهر ماه چیست؟Reviewed by مدیریت ویلا املاک on Nov 1Rating: 5.0دلیل افزایش قیمت مسکن در مهر ماه چیست؟برخی از مشاوران املاک در این باره نظرات خود را بیان کرده‌اند. بر اساس گزارش اخیر بانک مرکزی در مهرماه سال 1394 قیمت مسکن در مقایسه با مهرماه سال 1393 و همچنین نسبت به ماه قبل، یعنی شهریورماه سال 1394 افزایش یافته است،

دلیل افزایش قیمت مسکن در مهر ماه چیست؟

برخی از مشاوران املاک در این باره نظرات خود را بیان کرده‌اند. بر اساس گزارش اخیر بانک مرکزی در مهرماه سال ۱۳۹۴ قیمت مسکن در مقایسه با مهرماه سال ۱۳۹۳ و همچنین نسبت به ماه قبل، یعنی شهریورماه سال ۱۳۹۴ افزایش یافته است، اما دلیل این افزایش قیمت مسکن در مهرماه چیست؟ برخی از مشاوران املاک در نقاط مختلف شهر تهران نظرات خود را در این باره بیان کردند.
یکی از مشاوران املاک در شمال تهران گفت: دلیل این افزایش قیمت خود مردم هستند، زیرا خود من مشتری‌هایی داشتم که ملک‌های خود را با قیمت‌های بالاتری از قیمت‌های واقعی برای فروش گذاشتند و وقتی که به آنها گفتم با این قیمت ملک‌تان به فروش نمی‌رسد، در جواب تنها گفتند «ایرادی ندارد، نهایتاً یکی دو سال دیگر به فروش می‌رسد، ما عجله‌ای نداریم» و تعداد معاملات انجام شده به همین صورت پایین آمده و خریداران کم شده‌اند.
او در ادامه افزود: قیمت مصالح ساختمانی نیز کمی افزایش پیدا کرده و شاید این نیز یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت مسکن به شمار رود.
یکی‌دیگر از مشاوران املاک محله یوسف‌آباد در این مورد بیان کرد: این روزها اتفاقات عجیب و غریب زیادی در مملکت ما رخ می‌دهد و اندکی افزایش قیمت مسکن اتفاقی غیرقابل باور نیست و از نظر من دلیل خاصی نیز ندارد.
مشاور املاک دیگری در شرق تهران اظهار کرد: با توجه به معاملاتی که ما در مهرماه انجام‌ داده‌ایم قیمت مسکن نه تنها بالا نرفته، بلکه حداقل در این محله، هم در مقایسه با سال گذشته و هم نسبت به ماه پیش کاهش پیدا کرده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، مشاور املاکی در محله صادقیه هم بیان کرد: هر املاکی معاملات خود را انجام می‌دهد و این معاملات را در سامانه ثبت می‌کند، بانک مرکزی نیز بر اساس همین معاملات ثبت شده در سامانه، آماری از قیمت مسکن و تعداد معاملات را اعلام می‌کند.
او در ادامه گفت: خود ما در مهرماه، هم تعدادی فایل برای فروش داشتیم که با همان قیمت‌های قبلی املاک خود را برای فروش گذاشته بودند، هم تعدادی فایل داشتیم که به دلیل آنکه مالکان به پول احتیاج داشتند، ملک‌های خود را متری ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان زیر قیمت منطقه برای فروش گذاشته بودند؛ بنابراین نمی‌توان گفت که با این آمار تمامی مناطق و تمامی معاملات افزایش قیمت داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ