اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

رونق بازار مسکن با افزایش میزان معاملات

رونق بازار مسکن با افزایش میزان معاملات
رونق بازار مسکن با افزایش میزان معاملاتReviewed by جمشید رحیمی ایرا on May 24Rating: 5.0رونق بازار مسکن با افزایش میزان معاملاترونق بازار مسکن با افزایش میزان معاملات مشاور وزیر راه و شهرسازی با اعلام افزایش معاملات مسکن در طی یکماه گذشته از ۸ هزار به حدود ۲۰ هزار معامله درماه

رونق بازار مسکن با افزایش میزان معاملات

مشاور وزیر راه و شهرسازی با اعلام افزایش معاملات مسکن در طی یکماه گذشته از ۸ هزار به حدود ۲۰ هزار معامله در ماه گفت: تاکنون ۴۳ هزار نفر برای دریافت تسهیلات صندوق یک مسکن که ۸۰ میلیون تومان است حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده‌اند.
شب گذشته محمدرضا رضایی کوچی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی و ایرج رهبر عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران به بیان نقطه نظرات خود درباره بازار مسکن پرداختند.
محمدرضا رضایی کوچی در برنامه گفتگو ویژه خبری با اشاره به اینکه از تسهیلات صندوق های مسکن با روی کار آمدن مسکن اجتماعی استقبال کمی صورت گرفت گفت: دولت در ابتدای روی کار آمدن، موضوع مسکن اجتماعی را مطرح کرد اما این موضوع ادامه نیافت و از تسهیلات صندوق های مسکن استقبال نشد.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در سال پایانی دولت هستیم و این دولت می گوید هنوز با مشکلات مسکن مهر روبرو است. همچنین دولت می گوید که همه اعتبارات وزارت راه و شهرسازی خرج مسکن مهر شده است.
رضایی کوچی افزود: حدود ۲ میلیون نفر از جوانانی که تازه ازدواج کرده اند متقاضی مسکن هستند اما بهای مسکن در ایران همچنان بالا است. همچنین۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت مسکن به زمین باز مرتبط است که دولت باید این مسئله را حل کند.
میانگین معاملات مسکن ۱۵ تا ۲۰ هزار معامله در یک ماه
حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهر سازی نیز در این برنامه گفت: اکنون در تهران حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار معامله مسکن در ماه انجام می شود که در زمان رکود این تعداد به ۸ هزار معامله نیز کاهش یافت.
مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود:‌ در زمان اوج رونق بخش مسکن تعداد معاملات مسکن در تهران ۲۵ هزار معامله در ماه بود. تلاش های دولت برای افزایش تسهیلات مسکن می تواند موجب رونق این بخش شود
عبده تبریزی گفت:‌ تاکنون ۴۳ هزار نفر برای دریافت تسهیلات صندوق یکم مسکن که ۸۰ میلیون تومان است حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده اند. دولت بودجه مسکن اجتماعی را که از ابتدا آن را مطرح کرد خرج اتمام طرح مسکن مهر می کند.
وی گفت:‌ اکنون ۲۷۳ هزار واحد مسکن مهر فقط نیازمند انشعابات آب وبرق هستند.
مشاور وزیر راه و شهر سازی افزود:‌به دلیل انتخاب مکان نامناسب مسکن های مهر در دولت گذشته این دولت هر چه بودجه داشته برای ایجاد زیرساخت های این مناطق هزینه کرده و مجبور است بقیه را از پول مردم هزینه کند.
عبده تبریزی اضافه کرد: سالانه نیاز کشور به ۶۵۰ هزار واحد است و با توجه به حدود ۳ میلیون مسکنی که از سال های گذشته نیاز کشور بوده است باید تا ۷ سال آینده ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار واحد در سال مسکن ساخته شود.
وی گفت: طرح مسکن مهر همه اعتبارات را هزینه خود کرده است.
ایرج رهبر عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران نیز در این برنامه با بیان اینکه اکنون در مسکن وضع رکود به سر می برد گفت: مردم تمام بازپرداخت تسهیلات ۸۰ میلیونی یا ۱۶۰ میلیون تومانی را ندارند.
رهبر گفت: با توجه به اینکه مسکن سهم بزرگی در اقتصاد کشور دارد نبود توان خرید مردم و هزینه های بالای ساخت و ساز عامل رکود این بخش است.
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران افزود: وزارت را ه و شهر سازی با تولید کنندگان بخش خصوصی مسکن مشورت بیشتری داشته باشد.
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران گفت: بانک مسکن اعلام کرده است بانک مرکزی بودجه به ما نداده است.
رهبر افزود:‌ در بخش مسکن باید برای بخش خصوصی با کاهش مالیات ها ایجاد انگیزه و آمایش سرزمینی برای جلوگیری از تراکم جمیعت انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ