اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

زمین‌خواران‌ در منابع طبیعی عامل نفوذی دارند

عزت‌الله یوسفیان ملا
زمین‌خواران‌ در منابع طبیعی عامل نفوذی دارندReviewed by مدیر سایت on Apr 27Rating:

زمین‌خواران‌ در منابع طبیعی عامل نفوذی دارند

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، با اشاره به فراوانی پدیده زمین‌خواری در شرق تهران گفت: اگر کسی در منابع طبیعی عامل نفوذی نداشته باشد، قطعا قدرت زمین‌خواری نخواهد داشت.به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از قانون عزت‌الله یوسفیان ملا در گفتگویی، با بیان اینکه گزارش زمین‌خواری‌های جدید در شرق تهران هنوز در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بررسی نشده است، اظهار داشت: در شرق تهران زمین‌خواری به طور فراوان اتفاق می‌افتد. وی افزود: در مناطق رودهن، بومهن، پردیس و اطراف آنها زمین‌خواری زیاد اتفاق می‌افتد؛ البته با این وضعیت مقابله شده و برخی زمین‌ها را پس گرفته‌اند، اما کافی نیست.
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره مهمترین دستگاه‌های دخیل در بروز پدیده زمین‌خواری گفت: اول نهادهایی که باید این مسئله را تعقیب و بر آن نظارت کنند، دخیل هستند و در مرحله بعد، دستگاه‌های مسئول به ویژه خود منابع طبیعی (وزارت جهاد کشاورزی) مقصر این وضعیت هستند. یوسفیان ملا ادامه داد: بدون شک اگر کسی در منابع طبیعی عامل نفوذی نداشته باشد، قطعا قدرت زمین‌خواری نخواهد داشت.
وی تاکید کرد: ما درخواست داریم که وزارت جهاد کشاورزی بیاید و یک لیست ارائه کند و بگوید که هیچ کدام از کارکنان ما زمین از منابع طبیعی نگرفته‌اند. اگر این کار را بکنند، یک اعتماد قلبی برای مردم حاصل می‌شود که منابع طبیعی قادر است با زمین‌خواری مقابله کند.
نماینده مردم آمل در مجلس خاطرنشان کرد: اما بر اساس گزارش‌هایی که ما داریم، مدیر، مدیر کل و کارمندان دیگر از آنها به زندان می‌روند؛ این برای چیست!؟ این افراد نه به خاطر مسائلی مانند چک بلامحل، بلکه به خاطر زمین گرفتن است که به زندان می‌روند.
یوسفیان ملا گفت: کسانی که خودشان زمین می‌گیرند، طبیعی است که کار را رها می‌کنند و نظارتی بر تخلف‌ها نمی‌کنند؛ بنابراین گلوگاه کار در منابع طبیعی است و نباید شک کرد که هر جا فسادی اتفاق می‌افتد، به یک دستگاه دولتی وصل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ