شهرک دریاکنارReviewed by ویلا املاک on May 16Rating: 5.0شهرک دریاکنار شهرک دریاکنار تاسیس این شهرک در سال 1335 می باشد که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرک های مسکونی شمال ایران است و در گذشته تمامی درباریان و خواننده ها

شهرک دریاکنار

تاسیس این شهرک در سال ۱۳۳۵ می باشد که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرک های مسکونی شمال ایران است و در گذشته تمامی درباریان و خواننده های معروف در این شهرک سکونت داشتند و اکنون کل پلاک های تفکیکی در شهرک بیش از ۱۸۰۰ واحد ویلا است.

طراحی فضای سبز و نوع درختان و خیابان بندی این شهرک تاثیر گرفته از معماری غربی است و آقای “حسین امانت” طراح  و مهندس مشهور میدان و برج آزادی نیز در طراحیو معماری این شهرک سهم به سزایی داشته است.این شهرک مسافتی بیش از ۲/۷ کیلومتر درازای ساحل دریای خزر را به خود اختصاص داده و مساحت کل آن حدود ۲۸۰ هکتار می‌باشد.

ویدیو محیط داخلی شهرک دریاکنار

 

دریاکنار از ۱۹ خیابان تشکیل شده و طول خیابان ورودی شهرک یا خیابان یکم معادل ۱/۲ کیلومتر و فاصله خیابان یکم تا خیابان هفدهم برابر با ۱/۸ کیلومتر می‌باشد. خیابان یکم محل سرگرمی ها کافی شاپ و رستوران و مرکز خرید می باشد. این شهرک بدلیل واقع شدن در مجاورت دریای خزر و داشتن فضاهای سبز انبوه و محیط خانوادگی دلچسب، معروف شده‌ است.

تصاویر شهرک دریاکنار و اطراف آن

 

 

جاده‌های هراز، فیروزکوه، و کناره نیز امکان مسافرت‌های بین شهری را برای ساکنان شهرهایی چون تهران، ساری، بابل، و غیره فراهم نموده و اکثر مالکان و مستاجران آن، ایام تعطیل به خصوص عید نوروز و فصل تابستان را در آنجا سپری می‌کنند.

ویدیو تبلیغاتی شهرک دریاکنار

خیابان‌های زوج شهرک به دریا می‌رسد که با سنگ هایی بزرگ پوشیده شده‌ است. در آخر خیابان یکم این شهرک، رستوران، مغازه‌ها و سرگرمی های گوناگون به همراه صندلی‌های ساحلی برای مردم در نظر گرفته شده‌ است. خیابان‌های ششم و هفدهم دریاکنار به ساحل شنا مرطبت هستند که دارای نجات غریق است. معمولاً در فصل‌های گرما ساحل خیابان ششم برای آقایان، و ساحل خیابان هفدهم برای بانوان فراهم می‌شود و هنگامی که یکی از دو ساحل مناسب شنا نباشد، ساحل دیگر از صبح تا ساعت ۳ مخصوص خانم‌ها و از ساعت ۳ به بعد در اختیار آقایان قرار می‌گیرد.

پیشنهاد ویژه ورود به

این شهرک برای عموم آزاد نیست و تنها صاحبان ویلا که کارت عبور دارند یا میهمانان آنان با هماهنگی صاحبان ویلا و با در دست داشتم کارت ویژه مهمان که هر صاحبخانه ۲ تا از این کارت را دارد می توانند وارد شهرک شوند آنان امکان ورود دارند یا کسانی که در آنجا ویلا اجاره کرده اند.