شهرک دریاکنار کجاست ؟

شهرک دریا کنار را به جرات میتوان برگترین شهرک خاورمیانه با مساحت ۳۰۰ هکتار که ۵۰ هکتار آن مشاعات بوده و حدود ۳ کیلومتر نوار ساحلی و ۴ رستوان و کلی امکانات دیگر که در آن وجود دارد نام برد و اینکه این شهرک دارای ۲ درب ورودی و نگهبانی برای کنترل شهرک می باشد .تاسیس این شهرک در سال ۱۳۳۵ می باشد که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرک های مسکونی شمال ایران است.

ویدیو کامل از شهرک دریاکنار

شهرک دریاکنار دارای ۱۷ خیابان اصلی می باشد که این خیابان ها طروی طراحی شدند که همگی به دریا با خیابان و پیاده رو راه دارند .

ویدیو شهرک دریاکنار

در گذشته تمامی درباریان و خواننده های معروف در این شهرک سکونت داشتند و اکنون کل پلاک های تفکیکی در شهرک بیش از ۱۸۰۰ واحد ویلا است.

ویدیو شهرک دریاکنار

طراحی فضای سبز و نوع درختان و خیابان بندی این شهرک تاثیر گرفته از معماری غربی است و آقای “حسین امانت” طراح  و مهندس مشهور میدان و برج آزادی نیز در طراحی و معماری این شهرک سهم به سزایی داشته است.

ویدیو شهرک دریاکنار

این شهرک مسافتی بیش از ۲/۷ کیلومتر درازای ساحل دریای خزر را به خود اختصاص داده و مساحت کل آن حدود ۲۸۰ هکتار می‌باشد.

دریاکنار از ۱۹ خیابان تشکیل شده و طول خیابان ورودی شهرک یا خیابان یکم معادل ۱/۲ کیلومتر و فاصله خیابان یکم تا خیابان هفدهم برابر با ۱/۸ کیلومتر می‌باشد.

ویدیو شهرک دریاکنار مشاعات و ساحل دریاکنار

خیابان یکم محل سرگرمی ها کافی شاپ و رستوران و مرکز خرید می باشد. این شهرک بدلیل واقع شدن در مجاورت دریای خزر و داشتن فضاهای سبز انبوه و محیط خانوادگی دلچسب، معروف شده‌ است.

تصاویر شهرک دریاکنار و اطراف آن

 

ویدیو محیط داخلی شهرک دریاکنار

 
 

جاده‌های هراز، فیروزکوه، و کناره نیز امکان مسافرت‌های بین شهری را برای ساکنان شهرهایی چون تهران، ساری، بابل، و غیره فراهم نموده و اکثر مالکان و مستاجران آن، ایام تعطیل به خصوص عید نوروز و فصل تابستان را در آنجا سپری می‌کنند.

ویدیو تبلیغاتی شهرک دریاکنار

خیابان‌های زوج شهرک به دریا می‌رسد که با سنگ هایی بزرگ پوشیده شده‌ است. در آخر خیابان یکم این شهرک، رستوران، مغازه‌ها و سرگرمی های گوناگون به همراه صندلی‌های ساحلی برای مردم در نظر گرفته شده‌ است. خیابان‌های ششم و هفدهم دریاکنار به ساحل شنا مرطبت هستند که دارای نجات غریق است.

معمولاً در فصل‌های گرما ساحل خیابان ششم برای آقایان، و ساحل خیابان هفدهم برای بانوان فراهم می‌شود و هنگامی که یکی از دو ساحل مناسب شنا نباشد، ساحل دیگر از صبح تا ساعت ۳ مخصوص خانم‌ها و از ساعت ۳ به بعد در اختیار آقایان قرار می‌گیرد.

نقشه شهرک دریاکنار

ورود به این شهرک برای عموم آزاد نیست و تنها صاحبان ویلا که کارت عبور دارند یا میهمانان آنان با هماهنگی صاحبان ویلا و با در دست داشتن کارت ویژه مهمان که هر صاحب خانه ۲ تا از این کارت را دارد می توانند وارد شهرک شوند آنان امکان ورود دارند یا کسانی که در آنجا ویلا اجاره کرده اند.