شهرک ساحلی امیردشت

شهرک امیردشت یکی از زیباترین و معروف ترین شهرک های استان مازندران است که از امکانات کامل تفریحی و ورزشی از جمله پلاژ خصوصی و راه پارک جنگلی برخوردار است و بسیار مورد توجه افراد مشهور سیاسی، هنری، ورزشی و … قرار دارد.

 

ویدیویی زیبا با هلی شات از شهرک امیردشت

 

ویدیو از محیط شهرک امیردشت

 

ویدیو مشاعات شهرک امیردشت

 

 

شهرک امیر دشت در سال ۱۳۵۱ به همت شادروان علی اصغر توکلیان  با طراحی زیبا و مدرن در شهر کلارآباد در ۱۷ کیلومتری غرب چالوس و ۳ کیلومتری غرب طرح نمک آبرود در محیطی بسیار زیبا در حاشیه جنگل و سواحل دریای خزر با هوایی مفرح و دلپذیر تاسیس گردید، که پس از گذشت ۴۵ سال از قدمت آن هنوز هم به عنوان زیباترین و پرجاذبه ترین شهرک استان و حتی کشور بشمار می‌آید.

ساخت و چیدمان بناها براساس استانداردهای مهندسی و ضوابط و مقررات شهرک در ارتفاع و با رعایت سطح اشغال احداث گردیده است، شهرک دارای ۵۷۷ قطعه زمین سند دار که مساحت کل قطعات ۸۶۷٫۶۸۳ مترمربع و متراژ هر قطعه از ۸۰۰ تا ۲٫۶۰۰ مترمربع می باشد. از ۵۷۷ قطعه تعداد ۴۳۵ قطعه در حال حاضر دارای ویلا، که هریک از این بنا‌ها علاوه بر طراحی نقشه‌های مطلوب دارای نماکاری ‌های زیبا و دیدنی و جذاب می‌باشد . شهرک دارای شبکه اختصاصی آب، گاز شهری، برق، تلفن و از همه مهمتر راه دسترسی از طریق زیرگذر به پلاژ اختصاصی با امکانات ساحلی ایده آل در فضایی به مساحت حدودا ۱۰٫۰۰۰ مترمربع شرایط استفاده ساکنین شهرک را از آب دریای خزر ممکن ساخته است، از امکانات تفریحی شهرک می توان دایر بودن زمین ورزشی تنیس، بسکتبال،والیبال و زمین بازی بچه‌ها و همچنین وجود سه پارک طبیعی «جنگی» بمساحت ۷۳٫۲۷۲ مترمربع که دارای راه جنگلی و جاده سلامت به طول ۲ کیلومتر برای ساکنین برشمرد.

تصاویر مشاعات شهرک امیردشت

 

کلیه امور مربوط به خدمات شهری و حفاظتی شهرک توسط مدیریت و حدود ۶۰ نفر از زبده ترین پرسنل که دارای تجربه چندین ساله می‌باشند انجام می پذیرد.

مشخصات عمومی‌شهرک امیر دشت

amirdasht map 1024x266 - شهرک ساحلی امیردشت

تعداد قطعات ۵۷۷ قطعه
مساحت کل قطعات ۸۶۷٫۶۸۳ مترمربع
تفکیک شده به قطعات با متراژ‌های مختلف از ۸۰۰ تا ۲٫۶۰۰ مترمربع
هر قطعه دارای سند جداگانه مختص به خود می‌باشد
دارای مجوز ساخت با رعایت ضوابط مصوب شهرک امیردشت
شبکه اختصاصی آب، گاز شهری، برق، تلفن
دارای پلاژ اختصاصی و امکانات ساحلی
انجام خدمات شهری توسط مدیریت و پرسنل شهرک
هر یک از قطعات دارای چشم انداز زیبا و بی ‌نظیر
امکانات ورزشی اعم از زمین تنیس، بسکتبال، والیبال و زمین بازی بچه‌ها
سه پارک طبیعی جنگلی به مساحت ۷۳٫۲۷۲ مترمربع
راه جنگلی و جاده سلامت به طول ۲ کیلومتر

 

ساخت و چیدمان شهرک امیردشت

ساخت و چیدمان بناها در شهرک امیردشت براساس استانداردهای مهندسی و ضوابط و مقررات شهرک در ارتفاع و با رعایت سطح اشغال احداث گردیده است، شهرک امیردشت دارای ۵۷۷ قطعه زمین سند دار که مساحت کل قطعات ۶۸۳ر۸۶۷ مترمربع و متراژ هر قطعه از ۸۰۰ تا ۶۰۰ر۲ مترمربع می باشد.

ورودی شهرک با یک خیابان اصلی شروع می شود که در دو طرف این خیابان نیز ویلاهایی ساخته شده است و همچنین مسیر دسترسی زیر زمینی به ساحل امیردشت نیز از ابتدای ورود خیابان اصلی می باشد. این خیابان با رسیدن به میدان اصلی شهرک به دو خیابان که دارای تقسیم بندی های زوج و فرد است، تقسیم می شود. در مرکز این دو خیابان فضای سبز و امکانات ورزشی شهرک امیردشت قرار دارد که ساکنین هر دو خیابان بخاطر مرکزیت فضای سبز شهرک میتوانند به راحتی از امکانات آن استفاده کنند.

از ۵۷۷ قط عه تعداد ۳۷۹ قطعه در حال حاضر دارای ویلا ، که هریک از این بنا ها علاوه بر طراحی نقشه های مطلوب دارای نما کاری های زیبا و دیدنی و جذاب می باشد .
از جمله امکانات ورزشی شهرک امیردشت، جاده تندرستی و زمین تنیس آن می باشد. قرار گرفتن این فضاهای ورزشی در  میان جنگل بکر، سرسبز و جوی آب، محیطی دلنشین برای ساکنین امیردشت فراهم کرده است. با ورود به فصل زیبای پاییز می توانیم درختان و گلهایی با رنگ های شاد پاییزی را در امیردشت مشاهده کنیم.

موقعیت عمومی شهرک امیردشت

در سال ۱۳۵۱ به همت شادروان علی اصغر توکلیان، شهرک امیردشت با طراحی زیبا و مدرن در شهر کلارآباد در هفده کیلومتری غرب چالوس و سه کیلومتری غرب طرح نمک آبرود در محیطی بسیار زیبا در حاشیه جنگل و سواحل دریای خزر با هوایی مفرح و دلپذیر تاسیس گردید و پس از گذشت سالها، هنوز هم به عنوان زیباترین و پرجاذبه ترین شهرک استان و حتی کشور به شمار می رود.

شهرک امیردشت دارای شبکه اختصاصی آب، گاز شهری، برق، تلفن و از همه مهمتر راه دسترسی از طریق زیرگذر به پلاژ اختصاصی با امکانات ساحلی ایده آل در فضایی به مساحت حدودا نه هزار مترمربع، شرایط استفاده ساکنین شهرک را از آب دریای خزر ممکن ساخته است. از امکانات تفریحی شهرک میتوان زمین ورزشی تنیس، بسکتبال، والیبال و زمین بازی بچه ها و همچنین وجود سه پارک  جنگلی، راه جنگلی و جاده سلامت به طول دو کیلومتر برای ساکنین برشمرد.

شرح منطقه جغرافیایی کلارآباد

شهر کلارآباد در کیلومتر هفده جاده چالوس – تنکابن  یکی از مناطق قدیمی، زیبا و پر جاذبه شمال کشور بوده است و در غرب استان مازندران قرار دارد. این منطقه دارای آب و هوای معتدل خزری و از شمال به دریای نیلگون خزر و از جنوب به دامنه های رشته کوه های البرز متصل می باشد که این مواهب طبیعی، زیبایی و جذابیت منطقه کلارآباد را دو چندان کرده است. این شهر زیبای ساحلی از شرق به شهرستان چالوس و از غرب به شهر سلمانشهر منتهی می شود.