اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

مایکل‌مور خانه‌اش را به آوارگان سوری داد

مایکل‌مور خانه‌اش را به آوارگان سوری داد

مایکل‌مور خانه‌اش را به آوارگان سوری داد

یک خبر املاکی فرهنگی جالب از آمریکا کارگردان مشهور آمریکایی با انتشار نامه‌ای سرگشاده، ضمن انتقاد به اقدام فرماندار میشیگان نسبت به ممنوع کردن ورود آوارگان سوری به این ایالت، خانه خود را به این آوارگان اهدا کرد.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مایکل مور نامه‌ای خطاب به “ریک اشنایدر” فرماندار میشیگان در فیسبوک منتشر کرد؛ او که خود از اهالی میشیگان است در این نامه با اقدام فرماندار این ایالت برای جلوگیری از ورود آوارگان سوری مخالفت کرد.
مور در این نامه نوشت: «من به شخصه قصد دارم با پیشکش کردن خانه خود به همان آوارگان سوری که شما قصد ممنوع کردن ورودشان را دارید، ممنوعیت وضع شده از سوی شما را به چالش بکشم.» او در این نامه اقدام اشنایدر را «ضد آمریکایی» دانست و اضافه کرد: «این آن چیزی نیست که قرار بود باشیم.»
مایکل مور کارگردان و تهیه کننده مستند فارنهایت ۱۱/۹ است که پرفروش ترین مستند تاریخ است و در سال ۲۰۰۲ جایزه نخل طلایی جشنواره کن را به خود اختصاص داد؛ دو فیلم مستند دیگر وی به نام سیکو و بولینگ برای کلمباین نیز جزو ۱۰ مستند پرفروش جهان هستند.
وی در سال ۲۰۰۲ با فیلم بولینگ برای کلمباین موفق به کسب جایزه اسکار شد و یک سال پس از آن نخل طلایی جشنواره فیلم کن را برای فیلم «فارنهایت ۹/۱۱» دریافت کرد.
مایکل مور در نامه‌اش به فرماندار میشیگان چنین آورده است:
فرماندار اشنایدر عزیز!
مایلم به اطلاع شما برسانم که من با تصمیم‌تان برای ممنوعیت اسکان آوارگان سوری در ایالت میشیگان مخالفم، من به شخصه قصد دارم با پیشکش خانه خود در تراورس‌سیتی میشیگان به همان آوارگان سوری که شما قصد دارید از میشیگان دور نگاهشان دارید، این ممنوعیت را به چالش بکشم. من با وزارت امور خارجه تماس خواهم گرفت تا اعلام کنم که حاضرم برای هر زوج آواره‌ای که سابقه‌اش از سوی نهاد مسئول در دولت اوباما، که کاملا مورد اطمینان من است، تائید شده باشد، بهشتی امن فراهم کنم.
“کار شما علاوه بر ننگین بودن، برخلاف قانون اساسی آمریکا است؛ این کار یک اقدام ضدآمریکایی است؛ این آن چیزی نیست که قرار بود باشیم؛ خوب یا بد ما همگی اعقاب سه گروه هستیم : برده‌هایی که با غل و زنجیر به این کشور آمدند تا نیروی کار رایگانی برای ساختن این کشور باشند، بومیان آمریکا که تقریبا در کشتارهای دسته‌جمعی از سوی مسیحیان سفید‌پوست از بین رفتند و مهاجرانی که از هر گوشه‌ای از جهان به آمریکا آمدند؛ خوشبختانه ما در ایالت میشیگان ده‌ها هزار عرب و مسلمان آمریکایی را در میان خود داریم.
من به دلیل کارهای سنگدلانه، غیرمسیحی و پیوستن شما به جمع ۲۵ فرماندار دیگر (همه به جز یک نفر جمهوری‌خواه هستند) که خواستار ممنوعیت ورود آوارگان قانونی سوری به ایالات ما هستند، از شما ناامید شدم. خوشبختانه من یک آمریکایی هستم و جمهوری‌خواه نیستم.
فرماندار، مرا از هر آن‌چه که گمان می‌کنید معنای میشیگانی بودن است خارج بدانید، من انتظار می‌کشم که به مهاجران سوری در خانه‌ام خوشامد بگویم و دیگر آمریکایی‌ها را نیز تشویق به این کار می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ