اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

مسکن خرداد ۹۵ رونق می‌گیرد

مسکن خرداد 95 رونق می‌گیرد
مسکن خرداد 95 رونق می‌گیردReviewed by مدیر سایت on Jan 14Rating:

مسکن خرداد ۹۵ رونق می‌گیرد

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور با اعلام اینکه تا پایان سال ۹۴ اتفاق خاصی در بخش مسکن نمی افتد و بازار مسکن ثبات دارد، گفت: با توجه به زمان نقل و انتقالات در خرداد و تیر ؛ رونق به بازار مسکن باز می‌گردد.
حسام عقبایی گفت : ارائه تسهیلات بانکی در شرایط فعلی یکی از عوامل محرک در رونق بازار مسکن است، ولی با توجه به اینکه تسهیلات وام مسکن فقط ۲۰درصد ارزش قیمت مسکن است ، در شهرهای بزرگ اثر بخش نیست. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی گفت: ارائه تسهیلات بانکی باید با رویکرد عدالت اجتماعی صورت گیرد زیرا در هر نقطه از کشور قیمت زمین و مسکن متفاوت است.
عقبایی با بیان اینکه ارائه تسهیلات نیازمند رویکرد بومی سازی است ، گفت : باید روش های ارائه تسهیلات مسکن از سایر تسهیلات جدا شود.
وی افزود : هزینه دریافت تسهیلات بانکی در کشور بالا است ویک شخصی برای دریافت وام ۶۰میلیون تومان باید یک ششم تسهیلات را برای خرید اوراق امتیاز تسهیلات مسکن پرداخت کند.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تصریح کرد: کارمزد برای فروش اقساط مسکن باید کاهش یابد تا هزینه دریافت تسهیلات به حداقل برسد.
وی ادامه داد : با توجه به مسائل اقتصادی و سیاسی تا پایان سال ۹۴ اتفاق خاصی در بخش مسکن نمی افتد و بازار مسکن ثبات دارد.
عقبایی افزود : در زمستان شاهد کاهش ۱۰درصدی اجاره بها بودیم و با توجه به زمان نقل و انتقالات در خرداد و تیر ؛ رونق به بازار مسکن باز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ