اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

نشانه‌های گرم شدن معاملات مسکن

نشانه‌های گرم شدن معاملات مسکن
نشانه‌های گرم شدن معاملات مسکنReviewed by جمشید رحیمی ایرا on May 15Rating: 5.0نشانه‌های گرم شدن معاملات مسکننشانه‌های گرم شدن معاملات مسکن به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز"، بازار مسکن با نزدیک شدن به ماه آخر بهار روزهای گرم‌تری را پشت سر می‌گذارد و نشانه‌های پیش

نشانه‌های گرم شدن معاملات مسکن

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز”، بازار مسکن با نزدیک شدن به ماه آخر بهار روزهای گرم‌تری را پشت سر می‌گذارد و نشانه‌های پیش رونق پررنگ‌تر شده است.
براساس آمار سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، از ابتدای اردیبهشت ماه تا روز گذشته مجموعا ۶ هزار و ۷۳۶ معامله مسکن ثبت شده است که این رقم نسبت به آمار ۲ هزار و ۹۹۹ فقره فروردین ماه رشد چشمگیری داشته است.
از سوی دیگر شمار کل معاملات مسکن در اردیبهشت ماه سال گذشته ۷ هزار و ۴۷۴ فقره بوده که اختلاف چندانی با معاملات ثبت شده در طول ۲۴ روز سپری شده از اردیبهشت امسال ندارد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود درصورتی که روند کنونی معاملات در هفته پایانی اردیبهشت ادامه داشته باشد، حجم معاملات ثبت شده این ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.
با این حال شمار قراردادهای ثبت شده در بازار رهن و اجاره وضعیت متفاوتی دارد. شمار قراردادهای رهن و اجاره که طی ۲۴روز سپری شده از اردیبهشت ماه امسال ثبت شده ۴ هزار و ۲۲۹ فقره بود که با آمار ۸ هزار و ۹۲۵ قرارداد رهن و اجاره اردیبهشت ماه سال گذشته اختلاف زیادی دارد و بعید به نظر می‌رسد با گذشت هفته پایانی این رکورد ثبت شود. هرچند کاهش شمار قراردادهای رهن و اجاره نیز می‌تواند نشانه‌ای از گرم‌تر شدن بازار معاملات مسکن محسوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ