اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

هشدار نسبت به فروش ویلاهای غیرمجاز

هشدار نسبت به فروش ویلاهای غیرمجاز
هشدار نسبت به فروش ویلاهای غیرمجازReviewed by مدیر سایت on Apr 3Rating:

هشدار نسبت به فروش ویلاهای غیرمجاز

نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال گفت: برخی زمین‌خواران طی هفته‌های اخیر اقدام به فروش نقدی و اقساط بلند‌مدت با زیر قیمت کرده‌اند که از مردم می‌خواهیم فریب سودجویان را نخورند.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، حسین معصوم در گفت‌وگویی ، اظهار کرد: اخیرا می‌بینیم که در استان‌های ساحلی ویلاها یا آپارتمان‌هایی را با اقساط بلندمدت می‌فروشند دلیلش این است که عده‌ای از زمین‌خواران، برخورد با تخلفات را مشاهده می‌کنند و به همین علت احساس خطر کرده‌اند، لذا قصد دارند تا هرچه سریع‌تر واحد‌های خود را بفروشند.
وی افزود: از مردم می‌خواهیم قبل از خرید واحد‌ها دقت کنند و با افراد خبره و کارشناسان وزارت راه و شهرسازی یا کارشناسان جهاد کشاورزی مشورت کنند تا بنای مورد نظر حتما مجوز تبصره یک ماده یک قانون جهاد کشاورزی مربوط به تغییر کاربری اراضی را داشته باشد یا در محدوده طرح‌های هادی به‌عنوان کاربری مسکونی یا آنچه قانونی‌ است تصویب شده باشد. معصوم ادامه داد: مردم لازم است به آگهی‌های پیش‌فروش مسکن دقت بیشتری کنند و از انعقاد قرار‌دادهای دست‌نویس خودداری کرده و برای پیش‌خرید، تنظیم پیش سند را در دفاتر اسناد رسمی انجام دهند.
نماینده وزیر راه و شهرسازی در حفظ حقوق بیت‌المال تصریح کرد: مجوز ساخت باید از سوی مراجع قانونی صادر شود و مراجعی مثل شوراهای ده، روستا، انجمن‌های روستایی، سازمان همیاری‌های شهرداری که در مازندران مشاهده شده و غیره حق صدور پروانه ندارند و قاعدتا مجوز صادر شده توسط این مراجع باطل است و ملک تخریب خواهد شد. همچنین کسانی که آب و برق به این املاک می‌دهند باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.
وی با بیان اینکه پدیده شوم زمین‌خواری در بسیاری از نقاط کشور نفوذ کرده اما بروز و ظهور آن در استان‌های ساحلی بیشتر است، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۵ شاهد کاهش چشمگیر تخلفات زمین‌خواری، دریاخواری، جنگل‌خواری، کوه‌خواری و غیره خواهیم بود، چرا که همکاری و هماهنگی وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها، ارگان‌ها و حضور ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دولت، برخورد با این پدیده افزایش یافته و شاهد هم‌افزایی و اتفاق نظر خوبی در این خصوص هستیم. همچنین در سال جاری اراضی تصرف شده قلع‌وقمع می‌کنیم و احکام قطعی شده را به اجرا درمی‌آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ