اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

کارمزد بالای بانک مانع اجرای مسکن قسطی

کارمزد بالای بانک مانع اجرای مسکن قسطی
کارمزد بالای بانک مانع اجرای مسکن قسطیReviewed by مدیر سایت on Jan 13Rating:

کارمزد بالای بانک مانع اجرای مسکن قسطی

دبیر کانون سراسری انبوه سازان، درصد بالای کارمزد بانکی برای تضمین پروژه مسکن قسطی را یکی از مشکلات اجرای این پروژه دانست و گفت: دیگر بخش‌های صنعت ساختمان هم می‌توانند وارد بازار نسیه شوند.
فرشید پورحاجت با بیان اینکه در بخش مسکن قسطی هنوز به سازوکار مشخصی نرسیدیم، گفت: البته نسبت به اجرای پروژه ناامید نیستیم و جلسات ما در این خصوص ادامه دارد، اما مشکلاتی وجود دارد که به دنبال رفع آن هستیم.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی با اشاره به اینکه بانک مسکن مدعی است که هزینه تضمین اینگونه تسهیلات برای بانک سنگین است، افزود: ریسک این نوع تسهیلات و بازار نسیه برای بانک مسکن سنگین است، بنابراین به اجماعی نرسیدیم تا وارد جزئیات بعدی شویم.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با اعلام اینکه یکی از مشکلات ما در کشور این است که بانک‌های تخصصی هم درصد‌های بالا بابت تضمین پرداخت تسهیلات و حق واسطه گری مطالبه می‌کنند، اظهار داشت: به هرحال فقط هزینه کارمزد نیست بلکه وقتی وارد قرارداد می شویم جرایم تسهیلات هم مطرح می شود و سیستم بانکی بین ۶ تا ۱۴ درصد بابت جرایم تسهیلات دریافت می‌کند.
پورحاجت با تاکید بر اینکه باید این رویه برای دریافت کارمزد تغییر کند، گفت: بازار نسیه فقط در مورد خرید مسکن نیست بلکه می‌تواند در حوزه‌های دیگر صنعت ساختمان هم اجرایی شود و بخش‌های دیگر هم وارد این بازار شوند.
وی با بیان اینکه با در نظرگرفتن کارمزد و درصد جرایم، مبلغ سود وام مسکن قسطی افزایش می‌یابد که به نفع متقاضیان نیست، اظهارداشت: اگر این رویه تغییری نکند نمی‌توان اقدام مثبتی در این جهت انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ