اخبار

آخرین اخبار ویلا و املاک و مستغلات ایران و شمال

کد رهگیری معاملات مسکن حذف نشد

کد رهگیری معاملات مسکن حذف نشد
کد رهگیری معاملات مسکن حذف نشدReviewed by مدیر سایت on Feb 13Rating:

کد رهگیری معاملات مسکن حذف نشد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک عنوان کرد:دریافت کدرهگیری برای هر گونه معامله مسکن، اعم از خرید و فروش و رهن و اجاره برای مشاوران املاک ضروری است و در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود و این موضوع همچنان پابرجاست.
به تازگی در رابطه با سامانه کدرهگیری که از آذر ماه سال ۱۳۸۷ به تصویب رسید، خبری منتشر شده مبنی بر اینکه محمدجعفر منتظری از ابطال مصوبه دریافت کد رهگیری سخن گفته و عنوان کرده است: در پی ابطال بندهای ۵ و ۶ مصوبه کد رهگیری سازمان امور مالیاتی از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، لزوم دریافت این کد برای مشاورین املاک برداشته شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل اقتصاد، وی به میزان گفته است: این مصوبه از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده و رای صادره برای همه لازم‌الاجراست.رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: این رای به زودی در روزنامه رسمی کشور چاپ می‌شود.
در همین حال محمدرضا دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در پی ابطال بندهای ۵ و ۶ مصوبه کد رهگیری سازمان امور مالیاتی از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، اظهار کرد: شهروندان دیگر برای نقل و انتقال مسکن نیازی به اخذ کدرهگیری از مشاورین املاک ندارند.
اما حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این مورد بیان کرد: دریافت کدرهگیری برای هر گونه معامله مسکن، اعم از خرید و فروش و رهن و اجاره برای مشاوران املاک ضروری است و در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود و این موضوع همچنان پابرجاست.
او در ادامه گفت: کد رهگیری حذف نشده و ضرورت دریافت آن مصوبه هیات وزیران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll Up
تماس با واتس اپ