بریم شهرستان نور را ببینیم

سال های سال از یک منطقه زیبا عبور می کنیم که به عنوان یک شهر قدیمی و شاهراه مواصلاتی در استان مازندارن می باشد و آن هم شهرستان نور  که زادگاه مردان بزرگ در طول تاریخ و یک شهر با جاذبه های توریستی بسیار زیبا و قدیمی می باشد. شهرستان نور به مرکزیت شهر نور که از شمال به سواحل دریای خزر و از جنوب به استان تهران و از شرق  به شهرستان آمل و از غرب به شهرستان نوشهر متصل می باشد.

شهر نور در قدیم به نام های رستمدار و سولده هم معروف بود که به مروز زمان تغییر و به نام امروزی نور تغییر یافت. این شهرستان از 4 ناحیه ناتل ، بلده ، تمیشان و ماهان تشکیل شده بود. و زبان مردم نور طبری با گویش کجوری می باشد.

در حال حاضر نور دارای 232 نقطه روستایی و 5 ناحیه شهری شامل : نور ، رویان ، چمستان ، بلده و ایزدشهر می باشد.

123458 - شهر نور کجاست ؟ و معرفی کامل شهر نور

فاصله شهر نور با تهران و شهرهای دیگر

شهر نور توسط دو جاده ارتباطی هراز و چالوس به تهران منتهی می شود. شهرستان نور از نظر گستردگی از سواحل دریای خزر تا رشته کوه های البرز با تنوع آب و هوایی ساحلی جنگلی و کوهستانی یکی از جذاب ترین و خوش آب و هوا ترین شهرستان های استان مازندران می باشد.

پارک جنگلی نور

پارک جنگلی حفاظت شده نور  با 4000 هکتار وسعت و درختان قدیمی در منطقه شهر نور واقع شده است و هر ساله و در اکثر روزهای سال پذیرای مهمانان در دامان طبیعت می باشد و این پارک جنگلی دارای امکانات رفاهی برای مسافران نیز می باشد.

مناطق گردشگری و تفریحی در نور

شهرستان نور با توجه به گستردگی و تنوع آب و هوا و موقعیت های زیست محیطی و طبیعت خدادادی دارای مناطق تفریحی طبیعی و توریستی زیادی می باشد. در بخش جنگلی شهر نور پارک های جنگلی و جنگل های هیرکانی قدیمی که برای مثال پارک جنگلی نور مساحت آن به 4000 هکتار می رسد. سواحل ماسه ای و زیبای شهر نور که هر ساله پذیرای مهمانان زیادی از سراسر کشور می باشد. آبشار ها و رودخانه های طبیعی بزرگ و کوچک زیادی در منطقه نور قرار دارد که معروف ترین های آن آبشار آب پری   می باشد. و در میان دریاچه ها هم سد خاکی یا دریاچه الیمالات در دل جنگل با زیبایی های آن در فصل پاییز و بهار هر بیننده را جذب زیبایی های خود می کند.

دریاچه و یا سد خاکی الیمالات که در 5 کیلومتری شهر نور در مسیر جاده چمستان به نور واقع شده است و فاصله آن هم از جاده اصلی نور به چمستان حدود 3 کیلومتر می باشد. 

 

شعرا و بزرگان نور

در 5 کیلومتری شهر بلده از توابع شهرستان نور روستای زیبای یوش زادگاه شاعر بزرگ نیما یوشیج قرار دارد که نیما اسفندیاری ملقب به نیما یوشیج پدر شعر نوی ایران بوده و جز افتخارات منطقه نور و ایران می باشد.

داروگ

خشک آمد کشتگاه من

در جوار کشت همسایه.

گرچه می گویند: «می گریند روی ساحل نزدیک

سوگواران در میان سوگواران.»

قاصد روزان ابری، داروگ! کی می رسد باران؟

بر بساطی که بساطی نیست

در درون کومه ی تاریک من که ذره ای با آن نشاطی نیست

و جدار دنده های نی به دیوار اطاقم دارد از خشکیش می ترکد

چون دل یاران که در هجران یاران

قاصد روزان ابری، داروگ! کی می رسد باران

nima yooshij 3 746x1024 - شهر نور کجاست ؟ و معرفی کامل شهر نور

آب گرم لاویج در منطقه نور قرار دارد این منطقه هم از نظر طبیعت و هم حوضچه های آب گرم معدنی آن زبان زد خاص و عام می باشد. این منطقه زیبای کوهستانی با روستاهای زیبای اطراف هر سال میزبان مهمانان زیادی از سراسر دنیا می باشد.

lavij 680x510 - شهر نور کجاست ؟ و معرفی کامل شهر نور

کلیسای آنتوان مقدس در شهرک هایکاشن نور

سرمایه گذاری خرید ویلا و آپارتمان در نور

با همه توضیحات بالا که بخش کوچکی از امکانات طبیعی و شهری و منطقه شهرستان نور می باشد و با توجه به نزدیکی دریا و حد وسط قرار گرفتن بین دو جاده اصلی که به تهران ختم می شود و نوع ساحل شهر نور در این منطقه شهرک های ویلایی و مجتمع ها و برج های زیادی قرار دارد چنانچه خرید ویلا در نور و یا خرید آپارتمان در نور و خرید زمین در نور رونق خاص خود را دارد و ارزش افزوده تمامی خرید مستغلات در منطقه نور همیشه بازدهی خوبی برای سرمایه گذاران این منطقه داشته است . 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Telegram
WhatsApp
Email
Print
نقد کاربر