شهرک دریاکنار

شهرک دریاکنار یک شهرک ساحلی مسکونی-تفریحی در استان مازندران است که در امتداد «دریای خزر» و ۵ کیلومتری شهرستان بابلسر در مسیر بابلسر به فریدون کنار قرار دارد. احداث این شهرک ساحلی با حمایت محمد رضا شاه پهلوی و در اوایل دههٔ ۴۰ خورشیدی آغاز و در اواخر آن به پایان رسید که در زمان خود از جمله اولین و بزرگترین شهرک‌های ایران در سطح خاورمیانه به‌شمار می‌رفت. احداث این شهرک ساحلی با حمایت محمد رضا شاه پهلوی و در اوایل دههٔ ۴۰ خورشیدی آغاز و در اواخر آن به پایان رسید که در زمان خود از جمله اولین و بزرگترین شهرک‌های ایران در سطح خاورمیانه به‌شمار می‌رفت.

ویدیو کامل از شهرک دریاکنار

شهرک دریاکنار کجاست ؟

شهرک دریاکنار را به جرات میتوان برگترین شهرک خاورمیانه با مساحت ۳۰۰ هکتار که ۵۰ هکتار آن مشاعات بوده و حدود ۳ کیلومتر نوار ساحلی و ۴ رستوان و کلی امکانات دیگر که در آن وجود دارد نام برد و اینکه این شهرک دارای ۲ درب ورودی و نگهبانی برای کنترل شهرک می باشد .تاسیس این شهرک در سال ۱۳۳۵ می باشد که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرک های مسکونی شمال ایران است.

مشخصات شهرک دریاکنار

شهرک دریاکنار که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرکهای مسکونی شمال ایران است و اکنون دارای بیش از ۱۷۰۰ واحد ویلا است. طراحی فضای باز و ویلاهای آن متاًثر از معماری غربی است و آقای «حسین امانت» طراح مشهور میدان و برج آزادی نیز در طراحی این شهرک سهیم بوده‌است.این شهرک مسافتی بیش از ۲٫۷ کیلومتر درازای ساحل دریای خزر را به خود اختصاص داده و مساحت کل آن حدود ۳٫۱ کیلومتر مربع یا بیش از ۳۰۰ هکتار می‌باشد. دریا کنار از ۱۹ خیابان تشکیل شده و طول خیابان ورودی شهرک یا خیابان یکم معادل ۱٫۲ کیلومتر و فاصله خیابان یکم تا خیابان هفدهم برابر با ۱٫۸ کیلومتر می‌باشد.

شهرک دریاکنار دارای ۱۷ خیابان اصلی می باشد که این خیابان ها طوری طراحی شدند که همگی به دریا با خیابان و پیاده رو راه دارند.

این شهرک به دلیل وسعت زیاد و تعداد ۲۴۳۰ ویلا و آپارتمانی که در مساحت ۳۰۰ هکتاری آن قرار دارد اکثر امکانات از قبیل فروشگاه بانک و عابر بانک دفاتر املاک و فروشگاه های غذایی و کافه و رستوران را در داخل خود دارد دارای دو در ورودی با نگهبانی نیز می باشد یکی برای ورود مالکان و دیگری برای ورود افراد مهمان و عادی 

درب ورود مالکین و کارمندان

341322 e1651849983941 - شهرک دریاکنار

درب ورود مهمان

20220504 172006 01 - شهرک دریاکنار

مزیت خرید در شهرک دریاکنار

خرید ویلا در شهرک دریاکنار به دلیل واقع شدن در مجاورت دریای خزر و داشتن فضاهای سبز انبوه و محیط خانوادگی دلچسب، معروف شده‌است. جاده‌های هراز، فیروزکوه، و کناره نیز امکان مسافرت‌های بین شهری را برای ساکنان شهرهایی چون تهران، ساری، بابل، و غیره فراهم نموده و اکثر مالکان و مستاًجران آن، ایام تعطیل به خصوص عید نوروز و فصل تابستان را در آنجا سپری می‌کنند.

در گذشته تمامی درباریان و خواننده های معروف در این شهرک سکونت داشتند و اکنون کل پلاک های تفکیکی در شهرک بیش از ۱۸۰۰ واحد ویلا است.

مشاعات شهرک دریاکنار

طراحی فضای سبز و نوع درختان و خیابان بندی این شهرک تاثیر گرفته از معماری غربی است و آقای “حسین امانت” طراح  و مهندس مشهور میدان و برج آزادی نیز در طراحی و معماری این شهرک سهم به سزایی داشته است.

خیابان یکم محل سرگرمی ها کافی شاپ و رستوران و مرکز خرید می باشد. این شهرک بدلیل واقع شدن در مجاورت دریای خزر و داشتن فضاهای سبز انبوه و محیط خانوادگی دلچسب، معروف شده‌ است.

خیابان‌های زوج شهرک به دریا می‌رسد که با سنگهایی بزرگ پوشیده شده‌است. در آخر خیابان یکم این شهرک، رستوران، مغازه‌ها و سرگرمیهای گوناگون به همراه صندلی‌های ساحلی برای مردم در نظر گرفته شده‌است. خیابان‌های ششم و هفدهم دریا کنار به ساحل شنا مرتبطند که دارای نجات غریق است.

ویدیو تبلیغاتی قدیمی حدود ۶۰ سال پیش از شهرک شهرک دریاکنار

جاده‌های هراز، فیروزکوه، و کناره نیز امکان مسافرت‌های بین شهری را برای ساکنان شهرهایی چون تهران، ساری، بابل، و غیره فراهم نموده و اکثر مالکان و مستاجران آن، ایام تعطیل به خصوص عید نوروز و فصل تابستان را در آنجا سپری می‌کنند.

خیابان‌های زوج شهرک به دریا می‌رسد که با سنگ هایی بزرگ پوشیده شده‌ است. در آخر خیابان یکم این شهرک، رستوران، مغازه‌ها و سرگرمی های گوناگون به همراه صندلی‌های ساحلی برای مردم در نظر گرفته شده‌ است. خیابان‌های ششم و هفدهم دریاکنار به ساحل شنا مرتبط هستند که دارای نجات غریق است.

تاریخچه شهرک دریاکنار

نمای قدیمی درب ورودی شهرک دریاکنار

shahrakdaryakenar - شهرک دریاکنار

 شهرک دریاکنار در ۵ کیلومتری جاده کناره از بابلسر به فریدونکنار توسط شرکت آتی ساز احداث شده و در آذر ماه ۱۳۵۸ پس از فروش قسمت عمده ویلاهای احداثی به افراد حقیقی و حقوقی، مالکیت کلی شهرک از شرکت آتی ساز منتزع و تاسیسات و مستحدثات و مشاعات آن برابر صورتجلسه ای تحویل نمایندگان قانونی مالکین وقت شهرک دریاکنار شده است. بدین ترتیب از سال ۱۳۵۸ اداره امور شهرک به هیات مالکین سپرده شد.
این شهرک از ابتدا بدون کمک های مالی دولت و شهرداری و صرفاً توسط خود مالکین اداره میشود. موسسه شهرک دریاکنار تحت شماره ۸۹ در تاریخ  ۱۳۵۰/۱۱/۱۹ در اداره ثبت اسناد و املاک بابلسر به ثبت رسید و سپس اساسنامه اصلاحی موسسه شهرک دریاکنار در تاریخ  ۱۳۸۳/۷/۲۴ به ثبت رسید.

ورود به این شهرک برای عموم آزاد نیست و تنها صاحبان ویلا که کارت عبور دارند یا میهمانان آنان با هماهنگی صاحبان ویلا و با در دست داشتن کارت ویژه مهمان که هر صاحب خانه ۲ تا از این کارت را دارد می توانند وارد شهرک شوند آنان امکان ورود دارند یا کسانی که در آنجا ویلا اجاره کرده اند.

شهرک خزرشهر و شهرک خانه دریا نیز در نزدیکی شهرک دریاکنار واقع شده اند.

منبع: ویلا املاک

موقعیت شهرک دریاکنار در روی نقشه

۸
فروش ویژه
img 20200729 wa0045 488x326 - شهرک دریاکنار

خرید ویلا در دریاکنار

اتاق خواب
۳
حمام
۲
مساحت
۳۷۲ مترمربع
فروش ویژه

لطفا تماس بگیرید

۵
فروش ویژه
2335 4 488x326 - شهرک دریاکنار

خرید ویلا شهرک دریاکنار

اتاق خواب
۳
حمام
۲
مساحت
۵۵۰ مترمربع
فروش ویژه

لطفا تماس بگیرید

۱۳
فروش ویژه
2342 488x326 - شهرک دریاکنار

خرید ویلا در شهرک دریاکنار

اتاق خواب
۴
حمام
۴
مساحت
۶۵۰ مترمربع
فروش ویژه

لطفا تماس بگیرید

سوالات متداول برای خرید ویلا در شهرک دریاکنار

شهرک دریاکنار یک شهرک ساحلی مسکونی-تفریحی در استان مازندران است که در امتداد «دریای خزر» و ۵ کیلومتری شهرستان بابلسر در مسیر بابلسر به فریدون کنار قرار دارد. احداث این شهرک ساحلی با حمایت محمد رضا شاه پهلوی و در اوایل دههٔ ۴۰ خورشیدی آغاز و در اواخر آن به پایان رسید که در زمان خود از جمله اولین و بزرگترین شهرک‌های ایران در سطح خاورمیانه به‌شمار می‌رفت.

خرید ویلا در شهرک دریاکنار به دلیل واقع شدن در مجاورت دریای خزر و داشتن فضاهای سبز انبوه و محیط خانوادگی دلچسب، معروف شده‌است. 

خیابان یکم محل سرگرمی ها کافی شاپ و رستوران و مرکز خرید می باشد.خیابان‌های زوج شهرک به دریا می‌رسد که با سنگهایی بزرگ پوشیده شده‌است. در آخر خیابان یکم این شهرک، رستوران، مغازه‌ها و سرگرمیهای گوناگون به همراه صندلی‌های ساحلی برای مردم در نظر گرفته شده‌است. خیابان‌های ششم و هفدهم دریا کنار به ساحل شنا مرتبطند که دارای نجات غریق است.

برای خرید در شهرک دریاکنار مشاوران ما در ویلا املاک در همه حال آماده معرفی زمین ویلا و آپارتمان در شهرک دریاکنار هستند.

شماره تماس ۰۹۱۱۳۲۵۶۷۴۷

اشتراک گذاری در:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Telegram
WhatsApp
در حال ارسال
نقد کاربر
5 (1 رای)