ویلا

ویلا در زبان فارسی یک کلمه مهمان بوده و در زبان فرانسه و انگلیسی کاربرد دارد و به معنی منطقه که از چهار طرف بیرون نمایی به کوه دریا  یا منطقه ای خوش آب و هوا دارد. ویلا در زبان فارسی یا در فرهنگ عامه مردم هم نیز همچنین معنایی دارد و اکثر مردم ویلا را در شمال تصور کرده و به عنوان تفریحگاه در کنار دریا یا ویلا در جنگل به عنوان مکانی برای استراحت در نظر دارند.

 

villa 1024x768 - ویلا

ویلا

همچون گذشته های دور که ویلا  در روم باستان برای اعیان آن دوره ساخته می شده  با حیاط های بسیار بزرگ و آبنما های بسیار زیبا از سنگ مرمر در این دوره نیز به همین صورت می باشد در شمال ویلا و ساخت و خرید و فروش ویلا حدودا از 70 سال پیش تا الان رواج داشته و به دلیل مشغله های زندگی در شهرهای بزرگ و نیاز به آرامش تعداد بیشتری از مردم نیاز به داشتن منطقه ای آرام ، با نمایی زیبا در نقاط خارج از کلان شهرها را  دارند یکی از مناطقی که در ایران دارای این خصوصیات می باشد شمال ایران در دل جنگل های زیبای هیرکانی و دریا زیبای شمال می باشد.

در بسیاری  از شهرهای شمال از جمله نور محمودآباد رویان ونوش سیسنگان نوشهر چالوس چمستان و …. تعداد زیادی ویلا ساخته شده با فرم های متفاوت اصولی و غیر اصولی به صورتیکه این ویلا ها هر کدام با توجه به قیمت و مکان قرار گیری متراژ شهرک و امکانات آن دارای قیمت ها و متقاضی های خاص خودش می باشد و بسته به تقاضای بازار نیز قیمت ها متغیر می باشد.

در این بین همیشه این جمله در ذهن همگان هست داشتن ویلا در شمال همانند رویاست ولی به مرور زمان و گسترش ویلا سازی و امکانات روز دنیا و پیشرفت آن دیگر رویا نیست بلکه حقیقتی دست یافتنی است.

منبع: ویلا املاک

نقد کاربر