شهرک خزرشهر از دیر باز در از شهرک های ساحلی دریای شمال می باشد.

این شهرک بین سالهای ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۲ همزمان با شروع به کار جاده هراز افتتاح شد. شهرک خزرشهر از قدیمی ترین شهرک های شمال می باشدکه دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد. که توسط پل هوایی هم وصل می شوند. بخش جنوبی نیز دارای دو بخش بافت قدیم و بافت جدید تقسیم می شود.

موضوع موردبحث مجموعه ویلا املاک در این مقاله، در خصوص شهرک خزرشهر مازندران است. این شهرک جزو سنتی‌ترین شهرک‌های مازندران است که تقسیم‌بندی آن به صورت خزرشهر شمالی و خزرشهر جنوبی می‌باشد. طبیعت جذاب این شهر باعث شده است تا ویلاها و منازل زیادی در این شهرک، ساخته شده و مورد استفاده مسافران و شهروندان بومی قرار گیرد. علاوه بر زیبایی جذاب در این شهرک، می‌توان از آن به‌عنوان باارزش‌ترین و لوکس‌ترین مناطق مازندران نام برد.

شهرک خزرشهر کجاست؟

شهرک خزرشهر یکی از معروف ترین شهرک های ساحلی شمال ایران است که در استان مازندران قرار دارد. این شهرک در مسیر بابلسر به فریدون کنار قرار گرفته است.

شهرک خزرشهر در حدود 6 کیلومتری جاده بابلسر، فریدون‌کنار است. اگر از تهران خارج شوید تا رسیدن به این شهرک، 280 کیلومتر فاصله خواهید داشت. از جاده‌های هراز و فیروزکوه امکان رسیدن به این شهرک وجود دارد و بابلسر نزدیکترین شهر به این شهرک است که مجاورت آن با خط ساحلی، جذابیت آن را بیشتر کرده است.

شهرک خزرشهر پس از شهرک دریاکنار ، به‌عنوان دومین شهرک قدیمی است که در دهه‌های 40 ساخته شده است. اولین شهردار شهرک خزرشهر آقای دایوش حافظی پور وکیل پایه یک دادگستری بود.که به عنوان اولین سپرپرست شهرک خزرشهر شمالی انتخاب شده بود در آن زمان فقط شهرک خزرشهر شمالی ساخته شده بود.

بسیاری از افراد غیربومی از آب‌وهوا و شرایط موجود در این شهرک استفاده کرده و ویلاهای لوکس و مجللی برای خود ساخته‌اند. چون امکان ورود تمام افراد به این شهرک وجود ندارند و فقط افرادی که در داخل آن، منازل و یا ویلاهایی دارند می‌توانند از این شهرک استفاده کنند، محبوبیت آن دوچندان شده است.
شهرک خزرشهر پس از دریاکنار، جزو اولین شهرک های ویلایی ایران است که پیش از انقلاب در حاشیه دریای خزر ساخته شده است. شهرک دریاکنار از قدیمی ترین و بزرگترین شهرک های ایران است که در فاصله ۶ کیلومتری خزرشهر قرار دارد. در سال های اخیر ویلاهای لوکس و گران قیمتی در این شهرک ها ساخته شده است. دسترسی آسان به خزرشهر از جاده هراز و فیروزکوه و قرارگیری در حاشیه دریای خزر از دلایل محبوبیت آن بشمار می رود. این شهرک همچنین، دسترسی مناسبی به شهرهای تهران، ساری و بابل دارد.

شهرک ساحلی خزرشهر واقع در شهرستان بابلسر (بین بابلسر و فریدونکنار) از سمت بابلسر بعد از شهرک ساحلی معروف دریاکنار واقع شده است . هم شهرک دریاکنار و شهرک خزرشهر در ضلع شمالی و ساحلی خیابان اصلی واقع شده اند با این تفاوت که خزرشهر دو بخش مجزای جنوبی و شمال دارد . قسمت شمالی دارای خیابان های ساحلی است و مثل شهرک های دیگر در فصل تابستان و عید شلوغ و در پاییز و زمستان خلوت تر است .

خزرشهر شمالی دنج تر و آرام تر است . امکانات رفاهی آن کامل است ، دارای پارک ، زمین بازی (2 زمین تنیس آسفالت ، یک زمین والیبال و یک زمین فوتبال و 2 حلقه بسکتبال ) ، فضای سبز عالی ، کافی شاپ و … است . خزرشهر جنوبی با یک پل عابر پیاده به قسمت شمالی متصل است . قسمت شمالی دارای یک ساحل زیبا (معروف به سی ساید) است که در این قسمت ساحلی بیشتر رستوران ها و کافه ها وجود دارند .  معمولا در بین جوانان شهر خزرشهر به نوعی نمایشگاه ماشین معروف شده و مشهور است بروز ترین ماشین های روز دنیا در این شهرک قابل مشاهده است .

از این مطلب هم بازدید بفرمایید  شهرک خوارزم کلارآباد

قبل‌تر در خصوص خزر شهر شمالی و خزرشهر جنوبی، صحبت‌های مختصری شد، بهتر است در اینجا به این موضوع اشاره کنیم که خزرشهر شمالی در سمت دریا و خزرشهر جنوبی در طرف دیگر جاده واقع شده است. خزر شمالی خیابان‌های ساحلی زیبایی دارد و خزر جنوبی، توسط یک پل روگذر که قابلیت عبور و مرور دوچرخه ماشین های سبک و موتور چهرا چرخ را هم دارد به بخش شمالی آن متصل می‌شود. آرامش و جذابیت خزر شمالی نسبت به خزر جنوبی باعث شده است تا ویلاها و زمین‌های موجود در بخش شمالی، باارزش‌تر و اجاره آن‌ها نیز بالاتر باشد.

این شهرک دارای مشاعات و امکانات بسیار زیادی می باشد تمامی شهرک دارای فضای سبز درختان پالم قدیمی و سر به فلک کشیده می باشد.هر دو بخش شمالی و جنوبی شهرک دارای نگهبانی پلیس مخصوص امنیت شهرک بوده و ورود و خروج افراد به شدت کنترل می شود تا هر شخصی غیر مالک و یا  فاقد صلاحیت و بدون هماهنگی وارد شهرک نشود.

شهرک دارای زمین‌های بازی کودکان، تنیس، بسکتبال والیبال ساحلی و علاوه بر آن در ساحل نیز رمپ جت اسکی و  امکان کرایه جت اسکی نیز می باشد. در داخل شهرک دارای فروشگاه و رستوران و مواد غذایی می باشد.

بخش خزرشهر شمالی از نظر امکانات کامل تر و امکانات رفاهی کامل و بیشتری نیز دارا بوده و آرام تر هم می باشد. در فصول گرم از ترافیک این بخش شمالی و جنوبی خزرشهر ترافیک مسافر زیادی دارند و با توجه به کیفیت ویلا ها و شهرک و نوع مدیریت داخلی شهرک خواهان زیادی برای خرید ویلا در این شهرک نیز دارا می باشد. و به همین دلیل قیمت ها در این دو شهرک بسیار بالا می باشد و ویلا برای خرید نیز اندک شمار می باشد.

درب ورودی خزرشهر جنوبی

درب ورودی خزرشهر شمالی

شهرک خزرشهر و امکانات رفاهی شهرک

 شهرک خزرشهر امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی دارد که شاید بیشترین محبوبیت آن نیز به همین خاطر است. زمین‌های تخصصی برای انواع ورزش‌های محبوب، وجود سوپرمارکت‌های مجهز، خیابان‌های لوکس و جالب، امکانات تفریحی آبی مانند قایق‌سواری، جت اسکی و متور سواری در ساحل از امکانات برجسته و قابل مشاهده در شهرک خزر شهر است.

ساحل اختصاصی شهرک خزرشهر

شهرک خزرشهر دارای 300 متر ساحل اختصاصی است که با عنوان سی‌ساید شناخته می‌شود و در قسمت‌های دیگر، از نوار ساحلی مخصوصی استفاده شده است که سنگ‌ریزی شده و امکان رفتن به آن وجود ندارد. اکثر رستوران‌های شهرک در این بخش وجود دارند. در این قسمت از ساحل، افراد می‌توانند از امکاناتی چون قایق موتوری، گاری‌های جذاب و دوچرخه‌های خاص سه یا چهار نفره استفاده کنند.

نگهبانی و امنیت شهرک خزرشهر

 شهرک خزرشهر با توجه وسعت زیاد و دو بخشی بودن آن شمالی و جنوبی از کادر بزرگی از نگهبانان و حراست مجموعه خزرشهر بهر می برند این شهرک دارای دو درب ورودی در بخش شمالی و جنوبی  می باشد.

با وجود نگهبان‌های زیاد در این شهرک باعث شده است تا امنیت آن بالا رود و افرادی که در این شهرک ویلا دارند با استفاده از کارت‌های تردد، امکان ورود به این شهرک را پیدا می‌کنند. نگهبانان در شیفت‌های مختلفی از 24 ساعت مشغول به نگهبانی هستند تا امنیت ساکنان را به‌ بهترین شکل ممکن حفظ کنند. میهمانان در صورتی که با مالکین هماهنگی داشته باشند، می‌توانند به شهرک خزرشهر وارد شوند. قسمت شمالی شهرک خزر شهر دارای 2 درب اصلی است که برای کنترل و نظارت بر رفت و آمد فقط یکی از آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

توضیحات در مورد ویلا های شهرک خزرشهر

شهرک خزرشهر زمین‌های بیشتر از 1000 متر باعث شده است تا افراد از هیاهوی شهرهای بزرگ با خانه‌های کوچک به آرامش این شهرک پناه ببرند. به همین علت مشتریان این شهرک، درصدد فراهم کردن زمین و یا ویلایی نسبت به بودجه خود در این منطقه هستند. اولین ویلا در سال 1349 در شهرک خزرشهر ساخته شد بعد از آن 8 ویلای دیگر هم ساخته شد که بعضی از آنها را چوبی با چوب های فنلاندی ساختند که  9 ویلای اول به عنوان نمونه و بقیه برای فروش بود.کلیه خریداران آن از اعیان و اشراف و صاحب قدرت ومقام بودندکه می توانستند یک دستگاه را حدود ۱۲۰-۱۰۰هزار تومان بصورت نقد یا نقد و اقساط خریداری نمایند .

از این مطلب هم بازدید بفرمایید  شهرک دریابیشه

جذابیت طبیعت، آب‌وهوای پاک و دلپذیر، امکانات رفاهی و تفریحی مختلف، زمین‌های با متراژ بالا، بهترین گزینه‌هایی هستند که یک فرد می‌تواند آرزوی داشتن آن‌ها را در زندگی داشته باشد که خزر شهر مازندران، به بهترین شکل ممکن آن آرزوها را برآورده می‌کند.

ویلاهای موجود در شهرک خزرشهر در دسته ویلاهای لوکس با متراژ بالا هستند که با زیبایی همه‌ جانبه خود، دید هر بیننده‌ای را سِحر می‌کند. البته ساخت ویلاها در این منطقه نیز با توجه به سلیقه‌های مختلف به‌صورت سنتی و مدرن ساخته شده است. بهتر است این نکته را نیز بدانید که ویلاهای قدیمی با متراژ بالا در این شهرک بسیار موردتوجه هستند. نما و نوع ساخت ویلاها بسیاز عالی و جالب است و هر یک در نوع ساخت خود بر دیگری برتری دارد.

در شهرک خزرشهر نیز همانند شهرک برند دیگر دارای استاندارد خاص برای ساخت ویلا هستند دارای سطح اشغال مجاز و سطح ارتفاع مجاز برای ویلا می باشند. 

خزرشهر شمالی کجاست؟

شهرک خزرشهر در شمال دارای دو بخش شمالی و جنوبی هست که امروز قصد بازدید و نشان دادن بخش شمالی این  شهرک یعنی خزرشهر شمالی را داریم .

خزرشهر شمالی در کنار سواحل دریای خزر قرار دارد . و از طریق پل هوایی به بخش جنوبی شهرک که همان خزرشهر جنوبی می باشد متصل می شود. از روی این پل خودروهای سواری ، موتور چهارچرخ ، دو چرخه و افراد عابر ، عبور و مرور می کنند.

نقشه پلان های و قواره های شهرک خزرشهر شمالی و جنوبی

ویلاهایی که امکان رفاهی مختلف از جمله استخر، جکوزی، سونا و باغ‌های زیبا دارند در این شهرک به‌فراوانی موجود هستند. ویلاهای سه خوابه یا بیشتر نیز از دیگر ویژگی‌های متمایز این شهرک است که در نوع خود بسیار کاربردی و جالب است. البته این را هم درنظر داشته باشید که هر قدر امکانات رفهی در ویلایی بالاتر باشد، ارزش و قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

رنج قیمتی در شهرک خزرشهر بر حسب نوع قرار گیری ویلا و امکانات موجود در آن متفاوت می باشد برای مثال قیمت ویلا در خزرشهر شمالی کمترین قیمت از 30 میلیارد و در خزرشهر جنوبی از 26 میلیارد بافت قدیم و در بافت جدید از حدود 23 میلیارد شروع می شود .

انواع تیپ ویلا ها در شهرک خزرشهر در بدو افتتاح شهرک

محوطه سازی و فضای سبز شهرک

محوطه سازی شهرک خزرشهر از بی‌نظیرترین و جذاب‌ترین محوطه‌سازی‌ها، در سطح شمال است و تمام جذابیت‌های خط شمال در جاده‌ها و محوطه‌های آن را در شکل مینیاتوری خود به نمایش گذاشته‌اند تا افرادی که در این شهرک سکونت دارند به‌معنای واقعی خود را در دامان طبیعت حس کنند و لذت بسیار زیادی از این بافت داشته باشند. افراد با چند قدم در امتداد شهرک می‌توانند به‌آسانی و در کوتاه‌ترین شکل ممکن به ساحل دسترسی داشته باشند و ساعت‌ها از بودن در ساحل جذاب خزرشهر لذت ببرند.
اداره شهرک بر عهده ساکنین آن است. شارژ و هزینه‌های مربوط به امکانات مختلف در این شهرک را نیز مالکین بر اساس اساسانامه و تصمیم هیئت مدیره مشخص شده که پرداخت می کنند  شده پرداخت می‌کنند.

سرمایه‌گذاری در خزرشهر

شهرک خزرشهر با توجه به وسعت آن در دو بخش خزرشهر شمالی و خزرشهر جنوبی و اینکه در خزرشهر جنوبی نیز به دو بخش بافت جدید و بافت قدیم تقسیم می شود و همچنین با توجه به قدمت ایم مجموعه ساحل و قابلیت تغییرات فراوان در آن همیشه دارای ارزش افزوده فوق العاده و آورده مالی برای خریداران و ساکنان آن بوده و هست.

از این مطلب هم بازدید بفرمایید  ویلا

اگر قصد سرمایه‌گذاری یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید، پیشنهاد ما این است که از مزایای خرید زمین و همچنین ویلاهای بزرگ در این منطقه، غافل نشوید چراکه خاص بودن این منطقه و گردآمدن تمام امکانات رفاهی و امنیتی مختلف در شهرک خزرشهر باعث شده است که علاوه برحال، آینده درخشانی نیز در مقابل این شهرک قرار داشته باشد. مشتریان خوب، همه ساله برای اجاره و خرید ویلاهای ساخته شده در شهرک خزرشهر اعلام آمادگی می‌کنند.

توضیح کلی در خصوص خزرشهر مازندران

شهرک خزرشهر وبا توجه به امکانات آن در حالت کلی می‌توان گفت؛ در کشور ایران، کمتر شهرک تفریحی را می‌توان یافت که تمام امکانات موردنیاز یک انسان را به‌صورت یکجا و کامل در اختیار داشته باشد، اما در شهرک خزرشهر مازندران، وجود تمام امکانات رفاهی، تفریحی، سرگرمی به‌صورت کامل و یکجا در اختیار ساکنان و اشخاصی که ویلا دارند قرار داده شده است.

وجود مراکز خرید بزرگ و کوچک برای رفع تمام نیازهای فرد، زمین تنیس، فوتبال و همچنین والیبال از امکانات مختص به افرادی است که علاقه زیادی به ورزش دارند. افراد در این شهرک می‌توانند در کنار تمام فعالیت‌های مستمر خود، ورزش موردعلاقه‌شان را نیز انجام دهند. احتمالا وجود همین امکانات خاص و جالب باعث شده تا سرمایه‌گذاری در این شهرک به یکی از منابع درآمد افراد تبدیل شود.

سخن آخر

شهرک خزرشهر از شهرک های قدیمی و برند منطقه با وسعت بسیار زیاد می باشد که دارای بخش های شمالی و جنوبی می باشد. سرمایه گذاری در خزرشهر کار درست و سودآوری می باشد ولی برای خرید در شهرک خزرشهر باید به نکات بسیاری دقت کرد. از جمله این موضوع که بخشی از ویلا ها و زمین های شهرک خزرشهر بنیادی می باشد و در بافت جدید نیز تفاوت قیمت ها و ارزش قیمتی پایین تر به همین خاطر و موضوع بوده و بر همین اساس خرید در شهرک خزرشهر چه شمالی و چه جنوبی حتما باید از استعلامات و دقیقی برخوردار باشید و دایره اطلاعات خوب و موثقی مورد نیاز می باشد از این رو گروه ویلا املاک با تکیه بر کارشناسان خود در این بخش فعالیت و تخصص کافی را دارد.

برای اینکه از ویلاها و امکانات موجود در این شهر نهایت استفاده را داشته باشید می‌توانید از مشاوران ویلا املاک در این زمینه راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید و با آرامش و اطمینان تمام نسبت به خرید و یا اجاره ویلا اقدام کنید.  

سوالات متداول شهرک خزرشهر

رنج قیمتی در شهرک خزرشهر به این صورت می باشد در خزرشهر شمالی شروع قیمت از 50 میلیارد تومان و خزرشهر جنوبی بافت قدیم از 35 میلیارد و بافت جدید از 30 میلیارد تومن شروع می شود.

شهرک خزرشهر در حدود ۶ کیلومتری جاده بابلسر، فریدون‌کنار است. اگر از تهران خارج شوید تا رسیدن به این شهرک، ۲۸۰ کیلومتر فاصله خواهید داشت. از جاده‌های هراز و فیروزکوه امکان رسیدن به این شهرک وجود دارد و بابلسر نزدیکترین شهر به این شهرک است که مجاورت آن با خط ساحلی، جذابیت آن را بیشتر کرده است.

سرمایه گذاری در خزرشهر چه شمالی و چه جنوبی در بافت قدیم و جدید منوط به آزاد بودن سند و قیمت کارشناسی درست حتما دارای ارزش افزوده خواهد بود.

تمامی ویلا های خزرشهر با توجه به قواره های بالای 800 متر دارای معماری ساخت مدرن و کلاسیک و ساخت زیبایی هستند که سند اکثر این ویلاها شاهنشاهی بوده و در ساخت های جدید و یا خرید و فروش انتقال به شخص جدید سند ها به تک برگ تغییر کرده است.

اشتراک گذاری در :​

Telegram
WhatsApp
‫5/5 (1 امتیاز )