شهرک فردوس رویان یکی از شهرک های ساحلی زیبا در شمال می باشد که با توجه به قدمت و و وسعت شهرک و نوع ساخت ویلا های داخل این شهرک از محبوبیت و زیبایی خاصی برخوردار می باشد. در این مطلب قصد داریم که این شهرک برند و ساحلی را خدمت شما معرفی کنیم و درباره نوع ویلا ها قیمت ویلا در شهرک فردوس و نوع ساخت سازه های ویلا و مشاعات شهرک فردوس در این مطلب خدمت شما ارائه کنیم .

shahrak ferdos royan 4 - شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان کجاست؟

شهرک فردوس رویان در نزدیکی شهرک رویان و در بر جاده اصلی رویان به نوشهر واقع شده است. شهرک فردوس در فاصله کمی از شهر نوشهر و آزادراه تهران شمال قرار دارد و از نظر دسترسی به جاده هراز نیز از مسیر رویان به نور و جاده هراز نیز نزدیک می باشد.

از نظر قرار گیری در منطقه نیز دسترسی های به این شهرک برند بسیار عالی و از دو مسیر به راحتی به شهرک دسترسی آسان و سراسر اتوبان خواهید داشت . از مسیر جاده چالوس به شهرک فردوس در صورت نبودن ترافیک حدود 3 ساعت و نیم و از مسیر جاده هراز حدود 4 ساعت زمان می برد . که در دو تصویر زیر دقیقا قابل مشاهده می باشد. 

مسیر جاده هراز به شهرک فردوس

مسیر جاده چالوس به شهرک فردوس

تاریخچه شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان در سال ۱۳۴۲  توسط مهندس و معمار برجسته مرحوم  امیر نصرت منقح در زمینی به مساحت 60 هکتار در کنار جاده اصلی ساحلی در دو بخش شمالی و جنوبی ساخته شد. بخش شمالی شهرک فردوس حدود 10 هکتار و بخش جنوبی آن نیز 50 هکتار مساحت دارد. این دو بخش توسط تونلی از زیر جاده به هم متصل می گردند. که عبور با اتومبیل نیز از این زیر گذر میسر می باشد.

123123 - شهرک فردوس رویان

امیر نصرت منقح بنیان گذار شهرک فردوس رویان

monaghah - شهرک فردوس رویان
mohandes monghah ferdos 1 1 - شهرک فردوس رویان
امیر نصرت منقح (۱۳۰۲–۱۳۹۴) مهندس و معمار معاصر ایرانی و از بنیان گذاران شهرک فردوس رویان و از پیشکسوتان معماری در ایران است. او علاوه بر معماری با منبت کاری هم آشنا بود و آثاری از او بجا مانده‌است. او در سال ۱۳۹۴ در استکهلم سوئد درگذشت.

مشخصات ویلا در شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان با توجه به اصالت در ساخت و طراحی و معماری این شهرک و با توجه به متراژ قواره های زمین در شهرک فردوس که از 1000 متر شروع و متراژ های 1250 ، 1500 ، 1800 و در بعضی از پلاک ها به 2000 متر نیز می رسد. بالطبع با این متراژ زمین ساخت هر نوع سازه ای جلوه ای خاص به شهرک ساحلی فردوس می دهد.

خرید ویلا در شهرک فردوس برای تمام فصول سال مشتریان خاص خود را همیشه داشته و با توجه به اینکه این شهرک در بخش شمالی هم در نوار ساحلی دارای ویلا و زمین فروش می باشد. برای بسیار از خریداران ویلا در شمال یکی از گزینه های خرید می باشد.

img 20210826 wa0057 - شهرک فردوس رویان
img 20210826 wa0059 - شهرک فردوس رویان

نحوه ساخت و ساز در شهرک فردوس رویان

 شهرک فردوس رویان برای ساخت و ساز مثل دیگر شهرک های برند امثال خانه دریا ،امیردشت ، خزرشهر ، دریاکنار  دارای قوانین ساخت مخصوص به خود می باشد . به دلیل خراب نشدن چهره  شهرک و از بین نرفتن نظم سازه ها در شهرک های برند تمامی آن یک درصدی را  برای سطح اشغال زمین و یک ارتفاع استاندارد را برای ارتفاع در ساخت در نظر می گیرند.

شهرک فردوس برای ساخت و ساز سطح اشغال ۴۰ درصد و ارتفاع مجاز ۵ متر  طبق اساسنامه در نظر گرفته  و ویلا ها می توانند در مجموعه ای دورشان را حفظ کنند .

 فقط در بخشی که ویلا های شمالی و جنوبی کنار جاده اصلی قرار دارند در مورد ارتفاع تا  7.5 متر ارتفاع می توانند  سازه های خودشان را بالا ببرند .

در شهرک فردوس رویان یک استثنا وجود دارد که هیچ یک از سایت ها به آن نپرداخته اند در شهرک فردوس شما اجازه ساخت استخر چه در داخل ویلا و یا خارج ویلا به صورت روباز و سرپوشیده را ندارید. این به قوانین شهرک فردوس رویان بر می گردد.

و تمامی اسناد در شهرک فردوس شاهنشاهی ، سند سربی و تک برگ بوده و قابلیت استعلام و انتقال سریع را  دارد . در شهرک فردوس نیز تعدای  ویلای  بنیادی وجود دارد که با استعلام قابل تشخیص می باشد.

درب های شهرک و امنیت و عبور و مرور در شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان با توجه به قیمت ویلا و افرادی که در این شهرک ساکن هستند برای حفظ امنیت و آسایش ساکنین از یک گروه حراستی و نگهبانی 50 نفره برخوردار است. خود شهرک دارای دو درب در کنار اتوبان اصلی می باشد که درب سمت فردوس جنوبی اصلی و عبور و مرور متداول از این درب انجام می گردد هر دو درب دارای گیت نگهبانی و درب اصلی دارای سیستم پلاک خوان برای عبور و مرور ساکنین شهرک در نظر گرفته شده و دیگر افراد و مهمانان حتما باید با هماهنگی های لازم وارد شهرک شوند .

shahrak ferdos1 - شهرک فردوس رویان
shahrak ferdos - شهرک فردوس رویان

مشاعات شهرک فردوس 

 شهرک فردوس رویان با توجه به وجود 300 پلاک ویلا و حدود 6 هکتار مشاعات در قالب ورزشی تفریحی می باشد.

شهرک دارای زمین بازی والیبال تنیس بدمینتون و زمین بازی کودکان و وسایل ورزشی می باشد که استفاده برای اهالی شهرک آزاد می باشد. این شهرک در بخش شمالی خود نیز دارای یک استخر عمومی مشاع می باشدکه استفاده آن برای عموم آزاد و زمان آن برای خانم ها و آقایان مشخص شده می باشد.

قیمت ویلا در شهرک فردوس رویان

خرید ویلا در شهرک فردوس با توجه به تقسیماتی که وجود دارد و امکانات و متراژهای مختلف قواره های موجود در شهرک برای کارشناسی قیمت موارد زیادی را  باید مد نظر قرار داد اولین موضوعی که در خرید در شهرک فردوس می توان نام که مهم ترین آن هم می باشد اسناد آن ویلا می باشد با توجه به قدیمی بودن این شهرک بعضی از این ویلا ها دارای سندهای شاهنشاهی می باشند و بعضی ها  بر اساس خرید و فروشی که شدند دارای سند تک برگ عرصه و اعیان 6 دانگ که همگی یک موضوع را نشان می دهند و آن هم اصالت ویلا و صاحب آن ویلا بر اساس مالکیت آن می باشد.

موضوع بعدی مکان قرار گیری ویلا می باشدبعضی از ویلا های شهرک فردوس در بخش شمالی شهرک قرار گرفته با توجه به تقاضای بیشتر برای خرید ویلای ساحلی در شهرک فردوس و نبود آن تعداد ویلا نتیجه افزایش قیمت های و تفاوت 20 تا  40 درصدی در بعضی از موارد با ویلا های فردوس جنوبی می باشد .

قیمت ویلا در شهرک فردوس با توجه به تورم و افازیش قیمت مستغلات ثابت نمی باشدو قیمت ها همگی باید استعلام روز باشد. با توجه به قیمت های امروز که این مطلب نوشته می شود قیمت پایه در شهرک فردوس رویان از 40 میلیارد تومان شروع می شود .

نقشه جا نمایی پلاک های شهرک فردوس بخش شمالی و جنوبی

لیست شهرک های شمال

فضای سبز در شهرک فردوس رویان

شهرک فردوس رویان را  می توان بهشت فضای سبز شهرک های برند در منطقه شمال دانست . با توجه به مساحت 60 هکتاری تنها 300 پلاک ویلایی در این شهرک وجود دارد و با توجه به نوع ساخت و درصد اشغال آن در ساخت فضای سبز بی نظیری در این شهرک وجود دارد که بخشی در قالب باغچه و بخش دیگر در قالب درختان زیبای پالم و دیگر درختان در شهرک نمایان می باشد. 

تمامی نگهداری و رسیدگی فضای سبز شهرک به عهده باغبان شهرک می باشد که هزینه نگهداری این بخش از روی شارژ پرداختی سالانه ساکنین تامین می شود .

شهرک فردوس رویان و سخن پایانی

شهرک فردوس رویان آیا برای سرممایه گذاری مناسب هست یا خیر ؟ 

این سوالی هست که خیلی ها دوست دارند بدانند که در کجا قصد سرمایه گذاری دارند از خیلی از جهات این شهرک امتیازات بسیار خوبی دارد که عبارتند از متراژ زمین و پلاک های شهرک فردوس  ، نوع سازه های موجود تراکم کم ساخت نسبت به زمین شهرک مقدار مناسب و خوب مساحت مشاعات امکانات رفاهی داخل شهرک سیستم امنیتی و کنترل عبور و مرور  ، فضای سبز عالی  که همه و همه افراد زیادی را  برای خرید ویلا در این شهرک جذب خود می کند.

شهرک فردوس حدود 4 سال گذشته افزایش قیمت چشم گیری داشته و برای افرادی که در این شهرک ویلا خریده بودند ارزش افزوده بی نظیری داشته و در حال حاضر نیز خیلی از ساکنین با توجه به قیمت بالای ویلاهای خودشان حاضر به فروش ویلا ها در این شهرک نمی باشند چون هم آرامش و هم سرمایه گذاری امن را در مستغلات خود در شهرک فردوس می بینند.

از آنجا که خرید ویلا در شهرک فردوس نیازمند کارشناسی درست و تشخیص اصالت اسناد ویلاها می باشد. گروه ویلا املاک می تواند شما را در این امر کمک  و راهنمایی کند.

شهرک فردوس دقیقا بعد از شهر رویان به سمت نوشهر قرار دارد.

این شهرک در سال ۱۳۴۲ تاسیس و مساحت کل شهرک ۵۰ هکتار می باشد. که ۱۵ هکتار آن ساحلی و دارای زیر گذر عبور ماشین و افراد و مخصوص ساکنین می باشد.

 متراژ های بالای ۱۰۰۰ متر زمین در شهرک ، البته متراژ های ۱۲۵۰ ، ۱۵۰۰ و بیشتر از آن در بخش شمالی شهرک فردوس نیز دیده می شود

موقعیت شهرک فردوس روی نقشه

منبع : ویلا املاک

اشتراک گذاری در :​

Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
Telegram
WhatsApp
Email
Print
نقد کاربر